India má už vyše 600-tisíc infikovaných, ochorenie Covid-19 po troch mesiacoch hlási austrálske Severné teritórium

Mumbai, koronavírus
Testovanie ľudí na ochorenie Covid-19 v indickom Bombaji. Foto: SITA/AP.

V Indii počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom prekročil 600-tisíc, pričom za uplynulých 24 hodín pribudlo 19 148 pozitívne testovaných. Celkovo krajina do štvrtka potvrdila 604 641 prípadov ochorenia Covid-19, pričom 100-tisíc z nich nahlásili za uplynulé štyri dni. Ministerstvo zdravotníctva zároveň registruje 17 834 úmrtí.

Štát Goa sa otvoril turistom

Napriek nárastu infikovaných v krajine sa vo štvrtok západný štát Goa otvoril turistom a po viac ako troch mesiacoch povolil otvorenie 250 hotelov.

Viac o téme: Koronavírus

Turisti budú musieť mať potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus alebo sa nechať testovať po príchode. Štát dosiaľ potvrdil 1 387 pozitívnych prípadov a štyri úmrtia.

Uzavreté melbournské predmestia

Austrálske Severné teritórium zaznamenalo prvú osobu s ochorením Covid-19 za tri mesiace. Podľa úradov je to muž, ktorý bol v zámorí a strávil čas aj v ohnisku nákazy v austrálskom Melbourne.

Muž pricestoval v pondelok, ešte predtým ako úrady v stredu v noci na mesiac uzavreli 36 melbournských predmestí. Severné teritórium naposledy registrovalo pozitívny prípad 6. apríla.

V štáte Viktória zaznamenali za uplynulých 24 hodín 77 prípadov, väčšinu z nich práve v uzavretých melbournských predmestiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom