Rázsochy môžu pokračovať, Rada Úradu pre verejné obstarávanie zamietla odvolanie uchádzača

nemocnica Rázsochy, búranie
Foto: SITA/Branislav Bibel

Námietka, ktorá brzdila ďalšie verejné obstarávanie pre projekt novej nemocnice na Rázsochách, je minulosťou. V piatok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Rada Úradu pre verejné obstarávanie zamietla odvolanie voči rozhodnutiu úradu, ktorý už námietky od jedného z uchádzačov už zamietol.

Proces verejného obstarávania na zhotoviteľa projektovej dokumentácie a medicinálneho návrhu novej univerzitnej nemocnice na Rázsochách tak môže pokračovať,“ konštatovala Eliášová.

Búranie skeletu nemešká

Búracie práce na skelete sa začali a podľa hovorkyne pokračujú v súlade s harmonogramom. Odštartovali v polovici augusta. Ich cena by mala podľa ministerstva zdravotníctva dosahovať 10 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Odstraňovanie stavby má potrvať celkovo približne deväť mesiacov. Po odstránení skeletu bude nasledovať výstavba novej nemocnice.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská v lete konštatovala, že v Bratislave chýba koncová nemocnica, ktorá bude poskytovať špičkovú zdravotnú starostlivosť, výučbovú základňu a vedecko-výskumnú bázu. Ako informovala, v súčasnosti pripravujú projekt, ktorý bude obsahovať 653 lôžok.

Počítame s tým, že v budúcnosti by tu mohlo vyrásť ďalších 500 lôžok, aby spĺňala komplexnosť, aby na jednom mieste dostali pacienti to, čo majú dostať,“ povedala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Kalavská
Firmy a inštitúcie UNB Rázsochy Univerzitná nemocnica Bratislava RázsochyÚVO Úrad pre verejné obstarávanie