Regulácia zisku zdravotných poisťovní je potrebná, zhodla sa pracovná skupina

VšZP, Union, Dôvera
Foto: ilustračné, SITA - koláž WBN.

Regulácia zisku zdravotných poisťovní je potrebná. Ako informoval Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), na svojom prvom rokovaní sa na tom zhodla pracovná skupina pre reguláciu zisku zdravotných poisťovní.

Legislatívna úprava bude zohľadňovať záujem pacienta. Nové ustanovenie bude vyžadovať, aby príjmy zo zdravotného poistenia pred prerozdelením boli použité na výdavky na zdravotnú starostlivosť v rozpätí, ktorého šírka bude určená v súlade s predloženými benchmarkmi. Rokovania budú podľa úradu ďalej pokračovať.

Prvé rokovanie pracovnej skupiny sa konalo v pondelok 26. júla. Zúčastnili sa na ňom štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva SR Jana Ježíková, ktorá zastupovala ministra Vladimíra Lengvarského aj členovia výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková, Zuzana Šebová, Marek Krajčí a Tomáš Lehotský.

Za Ministerstvo financií SR boli prítomní štátny tajomník Marcel Klimek a Andrea Holíková, za ÚDZS predsedníčka Renáta Bláhová, riaditeľ Sekcie dohľadu nad zdravotným poistením Peter Pavlovič a zástupcovia právneho odboru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou