Rekordný počet prípadov koronavírusu má aj Poľsko, odborník hovorí o škandalóznom správaní ľudí

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

V Poľsku zaznamenali rekordný denný nárast počtu prípadov nového koronavírusu. Tamojšie laboratóriá najnovšie zachytili 1002 pozitívne testovaných.

„Takéto výsledky nás môžu sprevádzať aj v nasledujúcich dňoch a týždňoch, keďže sme sa vrátili do normálneho života,“ uviedol pre web Wirtualna Polska hovorca ministerstva zdravotníctva Wojciech Andrusiewicz.

Doterajším denným maximom v Poľsku bolo 903 prípadov z 21. augusta.

Podľa odborníka sa ľudia správajú škandalózne

Tamojší profesor Krzysztof Simon sa domnieva, že skutočných prípadov ochorenia COVID-19 je omnoho viac.

„Tento výsledok ma neprekvapuje. Počet infekcií sa bude zvyšovať. Ľudia v Poľsku sa správajú škandalózne. Sú to ľudia, ktorí nesprávne interpretujú demokraciu, majú hlboko asociálne zmýšľanie a riskujú životy ostatných,“ povedal uznávaný odborník.

Žiadna druhá vlna neexistuje, je to stále tá istá

Simon upozorňuje, že čoraz väčším problémom sa stávajú ľudia, ktorí si neumývajú ruky, nedodržiavajú pravidlá spoločenského odstupu a nepoužívajú ochranné masky. Podľa neho neexistuje žiadna druhá vlna šírenia koronavírusu.

„Po celý čas máme tú istú epidémiu, ktorá sa rozšírila, spomalila a stále tlie. Prípadov bude viac. Stále sa konajú svadby a zhromaždenia, čo prispieva k šíreniu ochorenia COVID-19,“ dodal Simon.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Krzysztof Simon