Reprodukčné číslo koronavírusu v Nemecku je už tri dni po sebe vyššie ako 1

Koronavírus, Nemecko
Nápis pred základnou školou v Kolíne vítal deti späť, ale aj s upozornením dodržiavať odstup minilmálne 1,5 metra. Kolín, 11. máj 2020. Foto: Henning Kaiser/dpa via AP.

Nemecko potvrdilo 933 nových prípadov nákazy koronavírusom za 24 hodín. V predchádzajúci deň pritom hlásili len 357 prípadov. Vyplýva to z údajov Inštitútu Roberta Kocha, podľa ktorého tak celkový doterajší počet potvrdených prípadov v krajine dosiahol 170 508.

Viac o téme: Koronavírus

Reprodukčné číslo vírusu v Nemecku je už tri dni po sebe vyššie ako 1, upozornil inštitút. Jednotka pritom znamená, že jeden nakazený človek v priemere nakazí jedného ďalšieho.  Zatiaľ je však podľa inštitútu predčasné hovoriť o opätovnom vzostupe šírenia koronavírusu. „V súvislosti so zvýšením reprodukčného čísla je nevyhnutné starostlivo sledovať vývoj v nasledujúcich dňoch,“ uviedli odborníci.

Kancelárka Angela Merkelová ešte v pondelok upozornila, že zatiaľ čo Nemecko uvoľňuje obmedzenia, je aj naďalej dôležité, aby „ľudia dodržiavali sociálne odstupy“. V krajine sa v uplynulých dňoch objavilo niekoľko nových ohnísk nákazy, medzi inými aj v troch mäsospracovateľských závodoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Inštitút Roberta Kocha