Rodičky zo žilinskej nemocnice obťažuje falošný anketár

|
Foto: Pixabay.com

Na sociálnych sieťach sa pohybuje falošný anketár, ktorý rodičkám žilinskej nemocnice kladie nevhodné otázky. Na svojom facebookovom profile na to upozornila nemocnica.

Neznámi ľudia sa vydávajú za zástupcov nemocnice či oddelenia gynekológie a pôrodníctva. „Od mamičiek sa snažia získať odpovede na vymyslené a nevhodné otázky,“ upozorňuje nemocnica.

Zilina_uchyl.jpg
Falošný anketár kladie krajne nevhodné otázky

Ide o profily pod menom Jozef Calkovic, Michal Kolcovic a Tomas Vojcik. „V žiadnom prípade neodpovedajte a situáciu nám okamžite ohláste,“ vyzýva nemocnica rodičky.

Nemocnica sa od takýchto aktivít dôrazne dištancuje. „Podobný prieskum sme nikdy takouto formou nerealizovali. Prieskum spokojnosti vytvárame anonymne formou dotazníkov, ktoré pacientky dostávajú priamo v nemocnici osobne od zdravotníckeho personálu,“ vysvetľuje.

Oslovil vás? Kontaktujte nemocnicu

Pacientky by preto v žiadnom prípade nemali poskytovať svoje údaje tretím osobám cez Facebook, telefonicky ani inou formou.

„Ak ste boli aj vy takouto formou kontaktovaní, prosíme vás, ozvite sa nám do správy alebo na email hovorca@fnspza.sk, situáciu budeme riešiť právnou cestou,“ obracia sa nemocnica na pacientky, ktoré sa mohli s touto aktivitou stretnúť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina