Rooseveltova nemocnica chce pacientom uľahčiť hospitalizáciu, pripravila sériu letákov s pokynmi

nemocnica, lekár, papiere, dokumenty
Ľudia, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemôžu očkovať proti ochoreniu COVID-19, musia predložiť lekárske potvrdenie od špecialistu Foto: ilustračné, Getty Images

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica uľahčili pacientom, ktorých čaká hospitalizácia, prípravu na príchod do nemocnice.

V spolupráci s klinikami a oddeleniami pripravili sériu 23 letákov s podrobnými informáciami o predhospitalizačnej príprave a vyšetreniach, postupe v deň príchodu do nemocnice, ako aj pri prepustení.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, výhodou pre pacientov je, že letáky sú konkrétne, vyrobené na mieru pre každé lôžkové oddelenie, teda obsahujú pokyny s prihliadnutím na špecifiká režimu jednotlivých oddelení či kliník.

Informácie o liekoch

Informačný leták dostane pacient v špecializovanej ambulancii v deň, keď mu je indikovaný zákrok. V štádiu príprav sú ešte letáky pre pacientov internej, psychiatrickej kliniky a infekčného oddelenia. Spokojnosť pacientov s letákmi bude nemocnica priebežne vyhodnocovať, pričom na základe spätnej väzby ich chcú naďalej vylepšovať.

Pacient nájde v letáku informácie, kedy a aké predoperačné vyšetrenia má absolvovať, aké lieky musí vysadiť, čo si má priniesť do nemocnice, kam sa má dostaviť v deň hospitalizácie, ale aj informácie o podávaní stravy, o návštevných hodinách, a podobne.

Uľahčenie náročného obdobia

Taktiež informuje pacienta, kedy by sa mal dozvedieť o prepustení z nemocnice a aký bude ďalší postup. Informačné letáky nájdu pacienti v elektronickej podobe aj na webovej stránke nemocnice.

Veríme, že sa táto novinka stretne s pozitívnou odozvou zo strany pacientov a naplní náš cieľ uľahčiť im náročné obdobie, akým je nutnosť hospitalizácie v nemocnici,“ uviedla generálna riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom