Rooseveltova nemocnica otvorila školiace stredisko, ponúkne aj živé prenosy z operácií

Rooseveltova fakultná nemocnica
Foto: primainvest.eu

Nové generácie zdravotníckych pracovníkov chcú vzdelávať v novom školiacom stredisku, ktoré vo štvrtok otvorili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Stredisko disponuje piatimi prednáškovými miestnosťami s kapacitou 160 miest.

Nové možnosti vzdelávania

V rámci štátnych nemocníc ide o prvé novovybudované stredisko svojho druhu. Ako na slávnostnom otvorení uviedla generálna riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková, celková investícia bola 360-tisíc eur, ktoré nemocnica získala z prostriedkov verejnej lekárne.

Najväčšou pridanou hodnotou nových priestorov sú multimediálne technológie, ktoré ponúkajú nové možnosti vzdelávania nielen zdravotníkov nemocnice, ale aj záujemcov zo Slovenska a zahraničia.

„Veríme, že stredisko bude atraktívne aj pre iné subjekty, ktoré budú môcť tieto priestory využívať, a tak navýšime zdroje, ktoré budeme môcť využiť iným spôsobom,“ uviedla generálna riaditeľka Rooseveltovej nemocnice.

Živé prenosy z operačnej sály

Multimediálna technika umožní živé prenosy z operačnej sály nielen v tejto nemocnici, ale odvšadiaľ, kde je dostupný internet. Účastníci workshopov, seminárov alebo kongresov tak môžu operatérovi klásť otázky a komunikovať s ním.

„Špičkových odborníkov nevychováva len prax pri lôžku pacienta, ale zdravotníci sa musia vzdelávať a sledovať rýchlo sa meniace trendy v medicíne počas celého profesionálneho života,“ dodala k potrebe vzdelávania zdravotníckych pracovníkov Lapuníková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miriam Lapuníková
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica