Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici opäť otvára očkovacie centrum

Banskobystrická Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR).
Foto: SITA / Jakub Julény

Banskobystrická Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) od stredy 12. januára opäť otvára vakcinačné centrum. Ako nemocnica informovala v tlačovej správe, vakcinačné centrum bude do konca januára otvorené v stredu až piatok od 8:00 do 12:00.

Denne zabezpečí podanie vakcíny 250 ľuďom. Očkovať budú vakcínami Comirnaty od Pfizer/BioNTech a Janssen od výrobcu Johnson & Johnson registrovaných aj neregistrovaných záujemcov.

„Rooseveltova nemocnica pomáha s vakcináciou obyvateľstva proti COVID-19 od jej spustenia na Slovensku. Po zvládnutí náporu vrcholiacej tretej vlny, keď sme museli sústrediť personál na poskytovanie ústavnej zdravotnej starostlivosti a vakcináciu dočasne pozastaviť, sa chceme znovu podieľať na zabezpečení prevencie a ochrany obyvateľstva pred neustále sa šíriacim vírusom SARS-CoV-2,“ priblížila riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Informácie o prevádzke vakcinačného centra na ďalšie týždne bude nemocnica zverejňovať na svojich internetových stránkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miriam Lapuníková
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica