Rooseveltova nemocnica zrekonštruovala lekáreň

Fdr_lekaren.jpg
Foto: FNsP FDR
Priestory verejnej lekárne sa rozšírili, pribudli ďalšie dve výdajné miesta

V pondelok sa otvorili priestory zrekonštruovanej lekárne v banskobystrickej Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, lekáreň sa nachádza priamo v poliklinickej časti nemocnice. Denne si v nej vyberú predpísané lieky stovky vyšetrených pacientov.

Neraz sa stávalo, že pacienti čakali v rade siahajúcom až pred lekáreň. „Z tohto dôvodu sme sa rozhodli priestory lekárne rozšíriť,“ vysvetlila generálna riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Pribudli tak dve výdajné miesta, čo umožní rýchlejšie vybavenie pacientov. „Pri návrhoch interiéru sme si nechali poradiť odborníkmi v tejto oblasti. Na ich odporúčanie sme upravili aj category manažment,“ uviedla.

Rekonštrukciu zaplatili zo zisku

Služby lekárne sa rozšírili aj o výdajňu zdravotníckych pomôcok. V najbližších mesiacoch sa zamestnanci lekárne zamerajú aj na zlepšenie komunikačných zručností s pacientmi, ktoré si zdokonalia na plánovaných školeniach.

Zariadenie zriadilo vlastnú verejnú lekáreň ako prvá štátna nemocnica v SR ešte v roku 2013 s cieľom získať dodatočné prostriedky do svojho rozpočtu.

Od otvorenia je prevádzka lekárne zisková. Jej zisk pred zdanením dosiahol v roku 2018 výšku 220 tis. eur. Zo zisku bola hradená aj rekonštrukcia. Komplexné úpravy vrátane nového zariadenia si vyžiadali prostriedky vo výške 70 tis. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica