Roosveltova nemocnica plánuje nákup nových ultrazvukov, za prístroje dajú takmer 400-tisíc eur

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici.
Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Reprofoto: www.facebook.com

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici plánuje nakúpiť ultrazvukové sonografické (USG) prístroje vrátane súvisiacich služieb pre lôžkové oddelenia a ambulancie nemocnice.

Vyžaduje sa zloženie zábezpeky

Ako sa uvádza vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková odhadovaná hodnota týchto prístrojov je 386 200 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Záujemcovia o účasť vo verejnom obstarávaní môžu svoje ponuky posielať do 9. novembra do 9:00, pričom v časti prenosných prístrojov vyžaduje obstarávateľ zloženie zábezpeky 4 600 eur a v druhej časti 5 000 eur.

Zníženie dopadov pandémie

Z celkovo 13 prístrojov, ktoré chcú kúpiť, majú byť tri kusy prenosné za 187 200 eur bez DPH, štyri za 199 000 eur majú byť predmetom kúpnej zmluvy a zvyšných šesť kusov bude predmetom opcie. Financovanie má nemocnica zabezpečené z eurofondov z výzvy ministerstva zdravotníctva určenej na zníženie dopadov pandémie COVID-19.

Nové vybavenie FNsP FDR má podľa projektu zabezpečiť prevenciu, diagnostiku a liečbu pacientov podozrivých alebo chorých s diagnózou COVID-19. Súčasťou dodávky majú byť aj ďalšie súvisiace služby, ako je dodanie, inštalácia, zaškolenie obsluhy a podobne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRÚVO Úrad pre verejné obstarávanie