Rožňavská nemocnica zmodernizovala röntgenové pracovisko

Nové RTG pracovisko v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

RTG prístroj za vyše 130 000 eur nahradil v nemocnici najstarší model.

Nemocnica Svet zdravia Rožňava má nové röntgenové pracovisko. Dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a kúpila tiež plne digitalizovaný röntgenový (RTG) prístroj. Celková suma investícií sa vyšplhala na takmer 185 000 eur.

Nový prístroj umožní nemocnici rýchlejšiu i presnejšiu diagnostiku s výrazne nižšou radiačnou záťažou pre pacienta. Informoval o tom Tomáš Kráľ, hovorca Sveta zdravia.

Nemocnica spolu s montážou nového prístroja zrekonštruovala za vyše 54 000 eur i všetky priestory röntgenového pracoviska. Kompletne sa vymenili podlahy, vnútorné omietky spolu so stropom, pribudli nové svetlá, nová kabínka pre imobilných, zrekonštruovala sa elektroinštalácia či štruktúrovaná kabeláž a podobne. Pracovisko sa zároveň stalo bezbariérovým.

Nemocnica plánuje v budúcnosti vymeniť aj druhý RTG prístroj za plne digitalizovaný.

Vyšetrenie by sa malo zrýchliť

„Nový RTG prístroj za vyše 130 000 eur nahradil v nemocnici najstarší model. Spolu s druhým, avšak nepriamo digitalizovaným RTG prístrojom, momentálne dokážeme uskutočniť 150 až 200 snímok denne. To znamená, že každý deň vyšetríme vyše sto pacientov. Digitalizácia nám pomáha skvalitniť diagnostické možnosti nemocnice i služby pre pacienta a týmto smerom sa chceme uberať aj naďalej,“ povedal riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rožňava Dušan Suchý.

Na röntgenovom pracovisku by už pacienti mali na röntgen čakať kratšie. Zatiaľ čo dosiaľ trvalo jedno kompletné vyšetrenie v priemere sedem až osem minút, vďaka novému röntgenovému prístroju by sa mal tento čas skrátiť na tri až štyri minúty, teda na polovicu.

Výhodou nového digitalizovaného RTG prístroja je tiež presnejšia diagnostika, jednotlivé snímky majú totiž oproti starším typom prístrojov vyššiu kvalitu vďaka väčšiemu rozlíšeniu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Rožňava