Rusko hlási jeden smutný rekord za druhým, za jeden deň mal COVID-19 na svedomí 973 obetí

Koronavírus, nemocnica
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Rusko v utorok nahlásilo nový rekordný počet úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Krajina totiž čelí silnej vlne nákaz a tempo vakcinácie je pomalé.

Viac o téme: Koronavírus

Štátny úrad pre boj proti pandémii uviedol, že za uplynulý deň na koronavírus zomrelo 973 ľudí. Išlo o najvyšší denný počet od vypuknutia pandémie.

Rusko má najvyšší počet obetí v Európe

Krajina tento mesiac zaznamenáva jeden rekordný počet úmrtí za druhým. Denný počet infekcií sa tiež nachádza v blízkosti rekordných maxím.

V utorok Rusko nahlásilo 28 190 nových potvrdených prípadov nákazy. Celkovo doteraz úrad na boj proti pandémii zaznamenal viac ako 7,8 milióna nákaz a 218 345 úmrtí, čiže najviac v Európe.

Ruský štatistický úrad Rosstat však ráta aj úmrtia, v prípade ktorých koronavírus nepovažovali za hlavnú príčinu. Rosstat tak hlási podstatne vyšší počet obetí ochorenia COVID-19, a to zhruba 418-tisíc.

Kremeľ viní pomalé tempo očkovania

Podľa ruskej vlády je dôvodom prudkého rastu počtu infekcií a úmrtí pomalé tempo očkovania. Len 47,8 milióna Rusov, čiže necelých 33 percent populácie 146-miliónovej krajiny, podľa vládnych údajov doteraz dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu.

Úplne zaočkovaných je 42,4 milióna obyvateľov Ruska, čiže zhruba 29 percent populácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom