Siedmi lekári z Púchova koronavírus nemajú, ale zostávajú v karanténe a neordinujú

Koronavirus, laboratórium
Zväz ambulantných poskytovateľov vyjadruje plnú podporu slovenským vedcom a odborníkom. Foto: ilustračné, Getty images

Testy siedmich púchovských obvodných lekárov, ktorí sú od začiatku týždňa v karanténe, nepotvrdili nákazu koronavírusom. Informáciu agentúre SITA potvrdila lekárka Lucie Ďurkechová, patriaca do skupiny zdravotníkov, u ktorých sa preverovalo podozrenie na nákazu po tom, čo ju odhalili u ich kolegu. Napriek negatívnemu výsledku testov zostávajú lekári v karanténe a ich ambulancie zatvorené.

Nakazený lekár neordinuje od 18. marca, o dva dni nato mu potvrdili ochorenie COVID-19. Regionálny úrad verejného zdravotníctva na základe epidemiologického vyšetrenia úzkych kontaktov nariadil siedmim jeho kolegom povinnú 14-dňovú karanténu. Testovanie však podstúpili v zmysle platnej metodiky až po šiestich dňoch od úzkeho kontaktu s infikovanou osobou.

Viac o téme: Koronavírus

„Stalo sa tak v utorok 24. marca, telefonicky nás pozvali na odbery do Považskej Bystrice. Pôvodne sme mali na výsledky čakať zhruba 48 hodín, ale nakoniec boli k dispozícii už v priebehu nasledujúceho dňa. Za seba i za svojich kolegov, s ktorými som v telefonickom kontakte, môžem povedať, že testy na koronavírus boli negatívne,“ povedala Ďurkechová.

Napriek tomu zostáva karanténa nariadená RÚVZ do 31. marca naďalej v platnosti a lekári budú môcť začať ordinovať až v priebehu budúceho týždňa.

Dovtedy ich naďalej budú zastupovať dvaja kolegovia ordinujúci v budove NsP Zdravie, ale aj obvodní lekári v závodnom stredisku Matador a v neďalekých Lednických Rovniach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie Ďurkechová