Situácia s Covid-19 sa v Moravskosliezskom kraji nezlepšuje, hygienici však zmiernili opatrenia

Koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V Moravskosliezskom kraji budú od piatka poludnia niektoré opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu miernejšie. Krajská hygienická stanica uvoľnila pravidlá týkajúce sa sociálnych služieb, nosenia rúšok u športovcov a kapacity umelých kúpalísk.

Hygienici upravili opatrenia

Vzhľadom na nadchádzajúce počasie, ktoré má byť podľa predpovede veľmi teplé, sme sa uchýlili k zmierneniu niektorých opatrení. Bohužiaľ, situácia v kraji sa nijako nezlepšuje,“ vyjadril sa pre portál TN.cz hovorca krajskej hygieny Aleš Kotrla. Miernejšie opatrenia budú platiť vo väčšine kraja, okrem okresu Bruntál.

Viac o téme: Koronavírus

Sociálne služby budú môcť po novom prijímať nových pacientov, ale len ak budú mať negatívny test na koronavírus. Športovcom hygienici upravili opatrenia v prípade vonkajších hromadných akcií a vo vnútorných priestoroch – majú výnimku najmä v rámci organizovaného tréningu, zápasov či súťaží.

Zostáva limit desiatich metrov štvorcových

V prípade umelých kúpalísk bola stanovená jednotne kapacita, ktorá odráža veľkosť daného kúpaliska tak, že sa vpúšťa maximálny počet 500 ľudí. Zostáva však zachovaný limit v podobe desiatich metrov štvorcových na človeka,“ doplnil hovorca.

Hygiena sprísnila v súvislosti so zhoršovaním epidemiologickej situácie opatrenia v kraji v polovici júla. Obyvatelia si museli napríklad znovu nasadiť rúška a vo vonkajších aj vnútorných priestoroch sa znížila kapacita zhromaždení do 100 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleš Kotrla