Situácia v Belgicku je vážna, žiadajú infikovaných lekárov o pokračovanie v práci

A patient infected with COVID-19 is treated in one of the intensive care units (ICU) at the Severo Ochoa hospital in Leganes, outskirts of Madrid, Spain, Friday, Oct. 9, 2020. At the peak of the first wave, ICU wards were given over to haste, desperation and even cluelessness about what to do. Now, a well-oiled machinery saves some lives and loses others to coronavirus, but without the doomsday atmosphere of March and April. (AP Photo/Bernat Armangue)
Foto: archívne, SITA/AP

Lekárov v belgickom meste Liege požiadali, aby zostali v práci, hoci sú infikovaní koronavírusom, keďže počet hospitalizácii prudko rastie. Približne štvrtina tamojších zdravotníckych pracovníkov je údajne nakazená.

Viac o téme: Koronavírus

Ide už o desiatu nemocnicu v Belgicku, ktorej zamestnancov požiadali, aby zostali v práci, ak sa u nich zistil koronavírus, ale nemajú symptómy. Informuje o tom portál bbc.com.

Šéf Belgického združenia zdravotníckych odborových organizácií Philippe Devos pripustil, že existuje riziko prenesenia vírusu na pacientov. Belgické nemocnice presúvajú pacientov do iných zariadení a rušia neakútne operácie.

Deje sa to len niekoľko dní potom, ako minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke varoval, že krajina je blízko „cunami“ infekcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom