Situácia v okrese Lučenec je kritická a zhoršuje sa, za šesť dní zomrelo na COVID-19 dvadsaťdva ľudí

Nemocnica, COVID
Foto: ilustračné, SITA/AP

Aktuálna epidemická situácia je v Lučeneckom okrese aj v meste Lučenec naďalej kritická a zhoršuje sa. Ako informuje hovorca mesta Andrej Barančok, v nemocnici zomrelo iba za posledných šesť dní 22 ľudí na COVID-19.

V pondelok na pôde mestského úradu zasadal krízový štáb mesta Lučenec.

Osemdesiat ľudí leží v nemocnici

„Od 1. novembra evidujeme v okrese Lučenec 2 679 pozitívnych prípadov na nový koronavírus. Z toho sa len v meste Lučenec vyskytovalo až 1 085 pozitívnych ľudí, z čoho vyplýva, že za posledných 22 dní sa premorilo minimálne 4,2 percenta Lučenčanov. S koronavírusom sme sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou nejakým spôsobom stretli všetci, či už na pracovisku, v škole alebo rodine. Preto aj naďalej vyzývam k očkovaniu a teda k ochrane svojho zdravia a zdravia našich blízkych,“ uviedla primátorka mesta Alexandra Pivková.

Kompletne zaočkovaných je aktuálne v okrese Lučenec približne 37 % obyvateľov.

„Po prvej dávke je 39 % z nás. Začkovanosť vo veku nad 50 rokov je na úrovni 55,3 %. Okresu Lučenec tak chýba zaočkovať 9,7 % obyvateľov nad 50 rokov – 2 642 osôb, aby získal žolíka,“ popísala primátorka s tým, že v Lučeneckej nemocnici je hospitalizovaných 80 osôb s koronavírusom z toho jeden pacient je napojený na umelú ventiláciu.

Pri kontrolách asistuje polícia

Úrad verejného zdravotníctva naďalej trasuje pozitívne prípady koronavírusu, upozorňuje však na nedisciplinovanosť obyvateľov, ktorí nedodržiavajú karanténu.

Kontroly prevádzok a dodržiavanie opatrení tak hygienici vykonávajú za asistencie príslušníkov policajného zboru.

V Lučenci aj v okolí bolo uložených niekoľko blokových pokút za nedodržiavanie aktuálne platných opatrení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra Pivková