Situácia v popradskej nemocnici je vážna, lekárska komora chce o probléme hovoriť s Krajčím

Nemocnica
Foto: ilustračné, Getty Images

Vedenie Slovenskej lekárskej komory (SLK) osobne preverovalo situáciu v popradskej nemocnici. Dôvodom výjazdu boli informácie o napätej situácii medzi vedením nemocnice na čele s novovymenovaným riaditeľom Antonom Hanušínom, lekármi a ostatnými zdravotníckymi pracovníkmi.

Na protest proti novému riaditeľovi nemocnice už totiž odišli niektorí primári a viacerí lekári. Zamestnanci spísali proti novému vedeniu aj petíciu. Ako uviedla lekárska komora na svojej webovej stránke, situácia je vážnejšia, ako si jej vedenie myslelo.

„Zamestnanci nie sú dostatočne informovaní, netušia, ako a kam nemocnica smeruje, viazne tu komunikácia, chýba akákoľvek diskusia, zásadné zmeny v organizácii jednotlivých oddelení prebiehajú bez informovanosti jednotlivých kolektívov, z čoho pramení neistota, strach, ale výsledkom môžu byť aj z toho vyplývajúce pochybenia,“ povedal prezident komory Marian Kollár.

Atmosféra a celková situácia je v tejto nemocnici podľa neho neúnosná, a preto bude SLK iniciovať stretnutie s ministrom zdravotníctva. „Naším cieľom je, aby mohla nemocnica naďalej poskytovať špičkovú odbornú zdravotnú starostlivosť, na akú boli pacienti tohto regiónu v popradskej nemocnici zvyknutí,“ doplnil Kollár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HanušínMarian Kollár
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica PopradSLK Slovenská lekárska komora