Situácia v popradskej nemocnici sa výrazne zlepšila, začali s prípravou operačných sál

Nemocnica Alexandra Wintera po vlne nespokojnosti pôrodnicu nezruší.
Zdravotnícke organizácie zhodne skonštatovali, že zdravotníctvo potrebuje zásadnú zmenu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V popradskej nemocnici pretrváva pokojná situácia, od konca mája tam nemajú žiadneho pacienta s ochorením COVID-19 na umelej pľúcnej ventilácii. Po dlhom čase leží jeden hospitalizovaný pacient na oddelení so špeciálnym režimom. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda. Podľa jej slov tam pociťujú výrazne zlepšenie, ktoré korešponduje aj so situáciou na Slovensku a vo svete.

V nemocnici v Poprade už spustili aj ambulantnú časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Podľa hovorkyne sa tam prednostne zameriavajú na poúrazové stavy, pooperačné stavy, deti či predpisovanie zdravotníckych pomôcok.

Viac o téme: Koronavírus

Vakcinačné centrum a mobilné odberové miesto presťahovali do nových samostatných priestorov v rámci areálu. „Predpokladáme, že ich ešte nejaké obdobie budeme prevádzkovať,“ skonštatovala hovorkyňa. Podľa jej slov išlo o oddelenia, ktoré vznikli ako nové a nemali svoj priestor v nemocnici.

„Takýmto spôsobom sa jedno poschodie operačných sál dáva do poriadku, aby sa mohli vykonávať operácie na všetkých sálach. Zároveň sme celý čas pripravení na to, že ak by sa situácia opäť zhoršovala a menila, vieme, čo stopnúť a obmedziť, a kam sa budeme presúvať,“ uzavrela hovorkyňa nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sylvia Galajda
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad