Situácia v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici sa stabilizuje a očkovanie výrazne napreduje

Koronavirus, vakcína
Nemocnica spočiatku očkovala len 50 ľudí denne, teraz je to až 450. Foto: ilustračné, SITA/AP

Situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) Banská Bystrica v súvislosti s ochorením COVID-19 sa zlepšuje.

Vyplýva to z informácií zverejnených na stránke nemocnice, podľa ktorej počet pozitívne testovaných zamestnancov klesol k 11. januáru na 69, pričom na prelome rokov sa ich počet pohyboval okolo 90.

Situácia je stabilizovaná

Menší je aj počet zamestnancov v karanténe, ktorých je aktuálne 11, čo je približne tretina z počtu na konci minulého roka.

Viac o téme: Koronavírus

V nemocnici je aktuálne s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 79 pacientov, z toho 12 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. „V našej nemocnici je situácia stabilizovaná, čo sa týka personálu aj počtu pacientov,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa FNsP FDR Ružena Maťašeje.

Očkujú stovky ľudí denne

Viac ako dva týždne v Rooseveltovej nemocnici očkujú zdravotnícky personál, pričom pôvodnú kapacitu 50 ľudí denne v minulom týždni navýšili na 450 zaočkovaných za jeden deň.

„Ku dnešnému dňu dostalo ochrannú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 už približne 3 000 záujemcov z radov zdravotníkov a kritickej infraštruktúry,“ doplnila hovorkyňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ružena Maťašeje
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica