Slovenské liečebné kúpele Piešťany sa nechystajú prepúšťať, ale potrebujú pomoc od štátu

Kúpele, Piešťany
Piešťany sú kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov a nervových chorôb. Patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete. Foto: ilustračné, SITA/Ladislav Novák

Slovenské liečebné kúpele Piešťany nechystajú hromadné prepúšťanie, budú však žiadať pomoc od štátu. Na druhej strane sú kúpele pripravené ponúknuť štátu pomoc v podobe ubytovacích kapacít na karanténu. Po stretnutí s generálnym riaditeľom spoločnosti Andreasom Schusterom o tom informoval predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Pripravení pomôcť krízovému štábu

„Dobrou správou je, že kúpele nepripravujú hromadné prepúšťanie zamestnancov. V prípade pomoci od štátu, ktorú budú žiadať, sú pripravení plnohodnotne fungovať ďalej. Z hľadiska budúcnosti rozvoja regiónu, najmä v cestovnom ruchu, sú piešťanské kúpele významným strategickým partnerom aj pre piešťanské letisko,“ povedal Viskupič.

Generálny riaditeľ Andreas Schuster na stretnutí župana Viskupiča informoval, že kúpele požiadajú o podporu štátu určenú zamestnávateľom, ktorí udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej činnosti. Kúpele tiež deklarovali, že sú pripravené pomôcť krízovému riadeniu štátu.

Viac o téme: Koronavírus

K dispozícii vedia dať svoje ubytovacie kapacity pre potreby karantény. Témou stretnutia boli aj možné termíny uvoľňovania opatrení v súvislosti s koronavírusom, ktoré by znamenali ďalšie oživenie kúpeľníctva na Slovensku.

Počet klientov klesol

Slovenské liečebné kúpele Piešťany zatvorili všetky svoje prevádzky k 1. aprílu. Už v marci však fungovali len v obmedzenom režime a počet klientov im výrazne klesal.

S postupným obnovením prevádzky plánujú kúpele začať v máji, nariadenie Úradu verejného zdravotníctva SR im to umožňuje. Súčasťou piešťanských kúpeľov sú aj Prírodné liečebné kúpele v Smrdákoch (okres Senica).

Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. sú najväčšie kúpele na Slovensku s 200-ročnou históriou. Okrem poskytovania komplexnej kúpeľnej starostlivosti zameranej na liečbu reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu sa venujú aj zabezpečovaniu preventívnych, rehabilitačných a rekondičných pobytov. Vďaka kúpeľom, ich liečivej vode a bahnu sú Piešťany známe na celom svete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas SchusterJozef Viskupič
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)