Slovensko má už osem obetí koronavírusu, zomrel ďalší pacient z DSS Pezinok

Ilustračné foto: SITA (AP Photo/Daniel Cole)

V Univerzitnej nemocnici Bratislava podľahol koronavírusu ďalší pacient, išlo o klienta domova sociálnych služieb v Pezinku, ktorý sa momentálne nachádza v karanténe. Stav muža, ktorý bol počas dňa stabilizovaný, sa náhle zhoršil a napriek enormnej snahe zdravotníkov mu už nedokázali pomôcť.

Včera zomrela vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimanna v Prešove aj pacientka s onkologickou diagnózou pozitívne testovaná na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus

„Hospitalizovaná bola na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny s obojstranným zápalom pľúc,“ informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

V nemocnici skončilo 17 klientov DSS Pezinok

Počet úmrtí na koronavírus sa tak na Slovensku vyšplhal na osem.

Včera minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o dvoch nových a jednom staršom úmrtí z 5. apríla, ktoré sú spojené s ochorením Covid-19 a DSS Pezinok.

K včerajšiemu dňu bolo bolo v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) hospitalizovaných 17 klientov DSS Pezinok. Jeden z pacientov sa nachádzal na umelej pľúcnej ventilácii a siedmi na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Z Covid-19 sa vyliečilo už 167 ľudí

Podľa Eliášovej sa z ochorenia Covid-19 na Slovensku vyliečilo už 167 ľudí. Z toho 43 bolo hospitalizovaných v nemocniciach a 124 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva Úradu verejného zdravotníctva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana PrešovUNB Univerzitná nemocnica BratislavaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR