Slovensko má viac ako 800 chorých na Covid-19, väčšina nových prípadov je z Pezinka

Koronavirus, laboratórium
Európska komisia umožnila dánskej vláde podporu spoločnosti Bavarian Nordic sumou 108 miliónov eur. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 14. apríla, 13:33

Za pondelok pribudlo na Slovensku 66 pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Na tlačovej besede o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Pozitívne testovaných na toto ochorenie je tak na Slovensku spolu 836 osôb. Negatívny výsledok malo na Slovensku spolu už 29 217 vzoriek.

V nových potvrdených prípadoch za uplynulý deň je už zahrnutých aj 48 klientov z Domova sociálnych služieb v Pezinku. Ako uviedol šéf rezortu zdravotníctva, pozitívny výsledok malo 43 klientov a päť zamestnancov, 12 klientov je hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici Bratislava, jeden je na umelej pľúcnej ventilácii.

Viac o téme: Koronavírus

V zariadení odobrali ďalšie vzorky, výsledky by mali byť známe ešte v utorok. Krajčí dodal, že z pozitívne testovaných za uplynulý deň sú štyria pacienti v karanténnych strediskách.

Štyria potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) hospitalizovaných 121 pacientov. Z toho u 46 bol koronavírus potvrdený, 75 čaká na výsledok testov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú aktuálne hospitalizované štyri osoby, štyria pacienti potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu. Podľa štatistík regionálnych úradov verejného zdravotníctva sa z ochorenia vyliečilo spolu 113 ľudí. Z toho bolo 33 hospitalizovaných a 80 sa liečilo v domácej izolácii. Chorobe doteraz podľahli dve osoby.

Pacientov nad 65 rokov je viac ako sto

Celkovo je na Slovensku vo vekovej kategórii nad 65 rokov podľa štatistík NCZI pozitívnych 101 osôb. Z celkového počtu testov za uplynulý deň štátne laboratóriá urobili 1059 testov, zachytili 65 pozitívnych osôb.

Súkromné laboratóriá urobili 243 testov, jeden bol pozitívny. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 425 mužov a 410 žien. Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov, konkrétne 246. Najmenej je detí do 14 rokov, celkovo 42.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií