Slovensko poskytlo Talianom pomoc za 316-tisíc eur. Poslali sme im aj rúška

Spoločná fotografia Ivana Korčoka (v strede) s generálnou riaditeľkou rezortu Karlou Wursterovou a talianskym veľvyslancom na Slovensku Luigi Di Maiom. Foto: Facebook/Ivan Korčok

Taliansko, ktoré patrí ku krajinám najviac zasiahnutým koronakrízou, požiadalo Slovensko o humanitárnu pomoc. Po Česku, Poľsku, Rakúsku či Nemecku sme tak Taliansku materiálne vyjadrili solidaritu aj my.

Na sociálnej sieti Facebook o tom informoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok: „Pomoc vo výške 316-tisíc eur pozostáva z 300-tisíc chirurgických rúšok a 500 litrov dezinfekčného koncentrátu (po zriedení 5-tisíc litrov).“

Korčok zároveň doplnil, že táto pomoc „neohrozuje pripravenosť Slovenska v boji proti šíreniu vírusu.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V úvahe bolo aj vyslanie zdravotníkov

Minister zahraničných vecí pred pár dňami avizoval aj možnosť poskytnúť Taliansku niekoľko lôžok v našich nemocniciach, ak by to kapacita zdravotníckych zariadení umožnila. V úvahe tiež bolo vyslanie zdravotníckeho personálu do Talianska.

Podľa doterajších údajov sa v Taliansku nakazilo koronavírusom viac ako 181-tisíc ľudí, z ktorých vyše 24-tisíc ochoreniu podľahlo. Podľa BBC sa v pondelok počet aktívnych prípadov s koronavírusom a hospitalizovaných ľudí mierne znížil, čo naznačuje, že pandémia by v Taliansku konečne mohla začať ustupovať.

Taliansky premiér Giuseppe Conte v utorok potvrdil, že krajina by mohla začať uvoľňovať obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu 4. mája. Zároveň však odmietol nádeje niektorých na úplné uvoľnenie opatrení, ktoré patria k najprísnejším spomedzi západných demokracií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Giuseppe ConteIvan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR