Slovensko sa chystá spustiť očkovanie Sputnikom, poisťovniam však chýbajú potrebné informácie

VšZP, Dôvera, Union
Foto: SITA - koláž WBN

Zdravotné poisťovne o očkovaní vakcínou Sputnik V momentálne nemajú dostatok informácií. Pre agentúru SITA to potvrdili PR špecialista Dôvery Matej Štepianský aj hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Hovorca Všeobecnej zdravotnej poisťovne Matej Neumann v reakcii uviedol, že zdravotné poisťovne nehradia očkovaciu látku a nerozhodujú ani o tom, akou vakcínou budú očkovaní poistenci. Všetky vakcíny nakupuje štát prostredníctvom ministerstva zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus

„V tejto chvíli nemáme dosť informácií na to, aby sme sa mohli vyjadriť k vašim otázkam,“ reagovala na otázky k neregistrovanej vakcíne hovorkyňa Unionu. PR špecialista Dôvery uviedol, že s nimi Ministerstvo zdravotníctva SR zatiaľ nekomunikovalo.

„Nepoznáme, aké budú podmienky vakcinácie, zmeny v očkovacej stratégii, nemáme ani relevantné dáta od príslušných autorít, napríklad Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Akonáhle dostaneme potrebné informácie, prijmeme potrebné rozhodnutia a budeme o nich informovať,“ dodal Štepianský.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beáta Dupaľová KsenzsighováMatej NeumannMatej Štepianský
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaSputnik VUnion poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa