Sľubovaných parkovacích miest pri trnavskej poliklinike sa vodiči zatiaľ nedočkali

Parking
Foto: Thinkstock
O poskytnutí osemdesiatich miest pre verejnosť v parkovacom dome krajskej samosprávy spoločne informovali ešte v októbri minulého roku župan Jozef Viskupič a primátor Peter Bročka

Najmenej osemdesiat parkovacích miest mal v parkovacom dome na Starohájskej ulici v Trnave poskytnúť Trnavský samosprávny kraj pre verejnosť. V októbri minulého roku o tom na spoločnej tlačovej besede informovali trnavský župan Jozef Viskupič a primátor Peter Bročka.

Vodiči sa však do parkovacieho domu ešte stále nedostanú. A ani po piatich mesiacoch nie je jasné, kedy sa tak stane.

Parkovací dom sa nachádza v blízkosti trnavskej polikliniky, kde je najmä dopoludnia veľký problém s parkovaním.

Vraj žiaden konkrétny problém, len im to dlho trvá

Podľa Veroniky Majtánovej z Mestského úradu v Trnave je potrebné vyriešiť všetky technické a majetkovoprávne záležitosti.

„Nejde o žiadny konkrétny problém. Nájdenie optimálneho technického riešenia a administratívna stránka celej záležitosti si však žiada istý čas. Nedávno bola dokončená izolácia budovy a priebežne pracujeme na komplexnom nastavení systému parkovania. O termíne, kedy budú môcť občania využívať parkovacie miesta v tejto budove, budeme včas informovať,“ povedala Majtánová.

Parkovací dom, ktorý patrí krajskej samospráve, má kapacitu asi 130 vozidiel. Až sedemdesiat percent kapacity nebolo možné celé roky využívať, pretože do budovy zatekalo.

Samosprávny kraj dal minulý rok budovu zaizolovať s tým, že miesta na parkovanie poskytne verejnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom