Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Defib_hasici.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Black Apple
1. 02. 2019 10:36 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Sninskí hasiči dostali nový defibrilátor

Sninskí hasiči dostali do užívania nový defibrilátor. Ide o desiaty takýto prístroj, ktorý používajú hasiči v Prešovskom kraji. Tento im prostredníctvom mesta Snina venoval slovenský futbalový reprezentant a sninský rodák Ondrej Duda.

Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Ján Goliáš, v Snine doteraz tento život zachraňujúci prístroj nemali.

„Málokedy sa vída to, že niekto si takto spomenie na svojich rodákov a pomôže im týmto spôsobom. Vieme, že v meste Snina sú na niektorých miestach defibrilátory umiestnené, ale naši hasiči ním doteraz nedisponovali,“ povedal pre agentúru SITA Goliáš.

Defibrilátory pôjdu na všetky stanice HaZZ

Ako dodal, v kraji je 23 hasičských staníc, ktoré majú byť postupne týmito prístrojmi vybavené.

„Plánuje sa dovybavenie všetkých staníc Hasičského a záchranného zboru, to sa však uskutoční z úrovne ministerstva vnútra na celom Slovensku,“ dodal krajský riaditeľ hasičov.

Príslušníci prístroj využívajú napríklad pri nehodách, ale aj iných udalostiach. „Defibrilátor je neoceniteľnou pomocou pri nami poskytovanej predlekárskej prvej pomoci pri záchrane životov našich spoluobčanov,“ uviedol Goliáš.

Elektródy aj pre deti

Plnoautomatický defibrilátor je intuitívny prístroj, ktorý dokáže vyhodnotiť deväťtisíc diagnóz srdca a potrebu podania defibrilačného výboja.

Darovaný prístroj bude obsahovať aj detské elektródy určené pre malých pacientov v ohrození života.

„Ak tento prístroj zachráni aspoň jeden ľudský život, budem veľmi rád. Na druhej strane dúfam, že takých situácií, keď ho budú musieť hasiči použiť, bude málo,“ uviedol Duda.

Defibrilátor vo štvrtok slávnostne odovzdal do rúk primátorky Daniely Galandovej otec hráča Ondrej Duda starší, keďže povinnosti v klube hráčovi neumožnili vycestovať domov.

„Som rada, že Ondrej myslí okrem športu aj na takéto prospešné aktivity. Chcem sa veľmi poďakovať za tento dar v mene všetkých Sninčanov a obyvateľov okolitých obcí. Vážime si, že nezabúda na svoje rodné mesto,“ povedala primátorka Galandová.

Odporúčané články

Defibrilátory prenikajú na verejnosť Na tiesňovej linke 155 vlani prijali takmer 1,5 milióna volaní

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X