Štátni zdravotníci dostanú odmeny v prvej línii v najbližšej výplate, súkromní musia vypísať tlačivo

Koronavírus, testovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

Zdravotníkom pracujúcim u štátnych poskytovateľov už Ministerstvo zdravotníctva SR odmeny za prvú líniu odoslalo, dostanú ich v najbližšej výplate. Odmeny dostanú aj zdravotníci, ktorí od 1. apríla do 31. júla pracovali v prvej línii alebo tzv. červenej zóne nemocníc a ich zamestnávateľom nie je štát.

Za týchto zdravotníkov však musí ich zamestnávateľ ešte vyplniť formulár v informačnom systéme zdravotníckych indikátorov (ISZI). V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Je potrebné sa prihlásiť v lehote

Národné centrum zdravotníckych informácií prostredníctvom ISZI zbiera dáta od určených poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Účelom je zistiť počet odpracovaných hodín určených zdravotníckych pracovníkov v prvej línii alebo červenej zóne a počet hodín, ktoré by určení zdravotníci odpracovali v prvej línii alebo červenej zóne, ak by neabsolvovali karanténnu práceneschopnosť.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa toho sa stanoví výška odmeny za hodinu práce v prvej línii alebo červenej zóne. Lehota na prihlásenie sa do systému odmeňovania je od pondelka 2. novembra od 8:00 do stredy 11. novembra 2020 do 08:00.

„Po uplynutí lehoty na prihlásenie sa už nebude možné do systému odmeňovania prihlásiť a Ministerstvo zdravotníctva SR nie je voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí tak dovtedy neurobia, viazané,“ uviedla hovorkyňa rezortu.

Zaslúžená odmena

Potrebné informácie nájdu poskytovatelia zdravotnej starostlivosti na webe ministerstva zdravotníctva www.health.gov.sk v časti Odmeny zdravotníkom v prvej línii a od 2. novembra otvorením systému odmeňovania taktiež v ISZI Národného centra zdravotníckych informácií.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí podpísal verejný prísľub prerozdelenia financií zdravotníkom v prvej línii boja s pandémiou COVID-19. „Záleží mi na tom, aby všetci zdravotníci, ktorí pracovali v prvej línii počas prvej vlny pandémie, boli ohodnotení, zaslúžia si to,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KrajčíZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR