Strecha polikliniky v Štúrove prejde rekonštrukciou, projekt zaplatí Nitriansky samosprávny kraj

nemocnica, chodba
Foto: ilustračné, Getty Images

NITRA 10. júna (WebNoviny.sk) – Nitriansky samosprávny kraj plánuje zrekonštruovať plochú strechu polikliniky v Štúrove. Vo vestníku verejného obstarávania zverejnil výzvu na predkladanie ponúk na realizáciu stavby.

Predpokladaná hodnota zákazky je 384 958 eur bez DPH. Uchádzači môžu predkladať ponuky do 1. júla. Strecha má byť zrekonštruovaná do piatich mesiacov od prevzatia staveniska.

Projekt zahŕňa zvýšenie atiky budovy, zateplenie strechy a ďalšie súvisiace práce. Budovu polikliniky na Jesenského ulici v Štúrove postavili v roku 1976. Fasádu zateplili v roku 2000, strechu však neopravovali. V súčasnosti je v zlom stave, zateká a nevyhovuje tepelnotechnickým požiadavkám. Strešnú krytinu tvorí asfaltová lepenka.

V poliklinike Štúrovo je 28 ambulancií, ambulantná pohotovostná služba pre dospelých, fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, rádiodiagnostické oddelenie, dialyzačné stredisko, mamografické a denzitometrické stredisko, biochemické laboratórium, lekáreň, výdajňu zdravotníckych potrieb a ďalšie doplnkové služby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NSK Nitriansky samosprávny kraj (VÚC)