Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Suscch_centrum_kamen.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MZ SR
25. 03. 2019 15:47 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Stredoslovenský kardioústav bude mať nové ambulantné centrum

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Banskej Bystrici bude mať nové Preventívno-ambulantné diagnostické centrum. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Projekt nového pavilónu dnes predstavila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. Ide o investíciu v celkovej hodnote takmer 9 mil. eur.

Dokončenie stavby sa predpokladá na júl 2 020. Investícia bude financovaná prostredníctvom komerčného úveru.

Pribudnú ambulancie aj nové pracoviská

Projekt Preventívno-ambulantného diagnostického centra počíta s rozšírením počtu špecializovaných kardiologických ambulancií. Bude v ňom aj centrum pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych ochorení a rádiologické pracovisko.

„Vzniknú priestory pre nové špecializované činnosti v kardiológii, angiológii a kardiochirurgii. Zároveň sa ústav bude môcť oveľa účinnejšie angažovať v oblasti primárnej a sekundárnej prevencie kardiovaskulárnych ochorení.

„Práve rozširovanie počtu špecializovaných kardiologických ambulancií je trend, ktorý podporujeme, rovnako ako rozvoj pracovísk pre rádiologické vyšetrovacie metodiky. Som presvedčená, že nové centrum v Banskej Bystrici má ambíciu byť moderným a efektívnym zdravotníckym zariadením, ktoré reflektuje narastajúce potreby pacientov v tejto spádovej oblasti,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

„Položenie základného kameňa výstavby nového pavilónu je pozitívnym posolstvom pre zdravotníckych pracovníkov, pre obyvateľov Banskobystrického kraja a zároveň aj regiónu stredného Slovenska,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Jednodňová starostlivosť aj stacionár

V novom Preventívno-ambulantné diagnostickom centre vznikne aj pracovisko pre jednodňovú starostlivosť a denný stacionár.

Nové centrum doplní komplex budov ústavu, pričom výškovo nenaruší prevádzku heliportu.

„Vzhľadom na existujúci vývoj bolo nevyhnutné uvažovať s rozšírením poskytovaných služieb na špecializovaných ambulanciách, s vytvorením priestoru pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych chorôb a vytvorením pracoviska pre  rádiologické vyšetrovacie metodiky kardiovaskulárneho systému – CT pracoviska a výhľadovo pracoviska magnetickej rezonancie,“ uzavrel Juraj Frajt, predseda predstavenstva SÚSCCH, a.s.

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Očkovací kalendár na Slovensku sa bude upravovať

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X