Stredoslovenský kardioústav bude mať nové ambulantné centrum

Suscch_centrum_kamen.jpg
Foto: MZ SR

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Banskej Bystrici bude mať nové Preventívno-ambulantné diagnostické centrum. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Projekt nového pavilónu dnes predstavila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. Ide o investíciu v celkovej hodnote takmer 9 mil. eur.

Dokončenie stavby sa predpokladá na júl 2 020. Investícia bude financovaná prostredníctvom komerčného úveru.

Pribudnú ambulancie aj nové pracoviská

Projekt Preventívno-ambulantného diagnostického centra počíta s rozšírením počtu špecializovaných kardiologických ambulancií. Bude v ňom aj centrum pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych ochorení a rádiologické pracovisko.

„Vzniknú priestory pre nové špecializované činnosti v kardiológii, angiológii a kardiochirurgii. Zároveň sa ústav bude môcť oveľa účinnejšie angažovať v oblasti primárnej a sekundárnej prevencie kardiovaskulárnych ochorení.

„Práve rozširovanie počtu špecializovaných kardiologických ambulancií je trend, ktorý podporujeme, rovnako ako rozvoj pracovísk pre rádiologické vyšetrovacie metodiky. Som presvedčená, že nové centrum v Banskej Bystrici má ambíciu byť moderným a efektívnym zdravotníckym zariadením, ktoré reflektuje narastajúce potreby pacientov v tejto spádovej oblasti,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

„Položenie základného kameňa výstavby nového pavilónu je pozitívnym posolstvom pre zdravotníckych pracovníkov, pre obyvateľov Banskobystrického kraja a zároveň aj regiónu stredného Slovenska,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Jednodňová starostlivosť aj stacionár

V novom Preventívno-ambulantné diagnostickom centre vznikne aj pracovisko pre jednodňovú starostlivosť a denný stacionár.

Nové centrum doplní komplex budov ústavu, pričom výškovo nenaruší prevádzku heliportu.

„Vzhľadom na existujúci vývoj bolo nevyhnutné uvažovať s rozšírením poskytovaných služieb na špecializovaných ambulanciách, s vytvorením priestoru pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych chorôb a vytvorením pracoviska pre  rádiologické vyšetrovacie metodiky kardiovaskulárneho systému – CT pracoviska a výhľadovo pracoviska magnetickej rezonancie,“ uzavrel Juraj Frajt, predseda predstavenstva SÚSCCH, a.s.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Frajt
Firmy a inštitúcie SÚSCCH Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb