Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Suscch_centrum_kamen.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MZ SR
25. 03. 2019 15:47 Zdravotnícke zariadenia od SITA

Stredoslovenský kardioústav bude mať nové ambulantné centrum

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Banskej Bystrici bude mať nové Preventívno-ambulantné diagnostické centrum. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Projekt nového pavilónu dnes predstavila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. Ide o investíciu v celkovej hodnote takmer 9 mil. eur.

Dokončenie stavby sa predpokladá na júl 2 020. Investícia bude financovaná prostredníctvom komerčného úveru.

Pribudnú ambulancie aj nové pracoviská

Projekt Preventívno-ambulantného diagnostického centra počíta s rozšírením počtu špecializovaných kardiologických ambulancií. Bude v ňom aj centrum pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych ochorení a rádiologické pracovisko.

„Vzniknú priestory pre nové špecializované činnosti v kardiológii, angiológii a kardiochirurgii. Zároveň sa ústav bude môcť oveľa účinnejšie angažovať v oblasti primárnej a sekundárnej prevencie kardiovaskulárnych ochorení.

„Práve rozširovanie počtu špecializovaných kardiologických ambulancií je trend, ktorý podporujeme, rovnako ako rozvoj pracovísk pre rádiologické vyšetrovacie metodiky. Som presvedčená, že nové centrum v Banskej Bystrici má ambíciu byť moderným a efektívnym zdravotníckym zariadením, ktoré reflektuje narastajúce potreby pacientov v tejto spádovej oblasti,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

„Položenie základného kameňa výstavby nového pavilónu je pozitívnym posolstvom pre zdravotníckych pracovníkov, pre obyvateľov Banskobystrického kraja a zároveň aj regiónu stredného Slovenska,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Jednodňová starostlivosť aj stacionár

V novom Preventívno-ambulantné diagnostickom centre vznikne aj pracovisko pre jednodňovú starostlivosť a denný stacionár.

Nové centrum doplní komplex budov ústavu, pričom výškovo nenaruší prevádzku heliportu.

„Vzhľadom na existujúci vývoj bolo nevyhnutné uvažovať s rozšírením poskytovaných služieb na špecializovaných ambulanciách, s vytvorením priestoru pre primárnu a sekundárnu prevenciu kardiovaskulárnych chorôb a vytvorením pracoviska pre  rádiologické vyšetrovacie metodiky kardiovaskulárneho systému – CT pracoviska a výhľadovo pracoviska magnetickej rezonancie,“ uzavrel Juraj Frajt, predseda predstavenstva SÚSCCH, a.s.

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Očkovací kalendár na Slovensku sa bude upravovať

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Platy popredných manažérov v USA narástli za štyridsať rokov o vyše tisíc percent Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Tvrdý brexit môže viesť k nedostatku potravín, palív a liekov, hovorí prognóza britskej vlády Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Aktualizované: Pri bombovom útoku Islamského štátu na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí Kimi Räikkönen si po šestnásťdňovom „záťahu“ uprostred sezóny nič nepamätal, priznáva v knihe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X