Študenti ošetrovateľstva môžu opäť žiadať o pôžičku 2000 eur na akademický rok

sestra
Foto: Thinkstock

Fond na podporu vzdelávania zverejnil podmienky poskytovania stabilizačných pôžičiek pre študentov bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo na akademický rok 2019/2020.

Študenti môžu od 9. augusta predkladať žiadosti o stabilizačnú pôžičku. Možnosť sa týka študentov, ktorí študujú dennou formou. Agentúru SITA o tom tlačovou správou informovala asistentka riaditeľa fondu Adriana Orthová.

Ak ostanú na Slovensku, pôžičku nemusia vrátiť

Stabilizačné pôžičky sa poskytujú bez ručiteľa. Ak študent splní stanovené podmienky, nemusí pôžičku vrátiť. Za každý rok odpracovaný vo vyštudovanom odbore na Slovensku po skončení štúdia fond odpustí tretinu pôžičky. Po troch rokoch odpracovaných na Slovensku tak bývalý študent nemusí vrátiť nič.

Výška stabilizačnej pôžičky na jeden akademický rok je 2 000 eur.

Na poskytovanie stabilizačných pôžičiek v akademickom roku 2019/2020 sú vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 2 176 000 eur.

Ako uviedol fond v tlačovej správe, vyčlenený objem finančných prostriedkov by mal stačiť na poskytnutie pôžičky takmer všetkým študentom ošetrovateľstva na Slovensku.

Ako a kedy sa prihlásiť

Žiadosti o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2019/2020 možno najbližšie predložiť 15. septembra 2019 a 31. októbra 2019.

Podrobnejšie informácie o podmienkach poskytnutia nájdu záujemcovia na webovom sídle fondu vo forme Oznamu o možnosti predkladania žiadostí o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2019/2020.

Na webe si tiež môžu stiahnuť tlačivo žiadosti o pôžičku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fond na podporu vzdelávania