Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fdr_marko.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nový prednosta Ľubomír Marko počas operácie | Foto: FNsP FDR
21. 09. 2017 11:07 Zdravotnícke zariadenia od SITA

Štyri kliniky banskobystrickej fakultnej nemocnice majú nových prednostov

V júni tohto roku sa uskutočnili výberové konania na prednostov kliník pri Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta (FDR). Po ich ukončení majú štyri z nich nových prednostov. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Jednou z najpodstatnejších zmien, ktorá sa na týchto postoch udiala, je vymenovanie nového prednostu II. Chirurgickej kliniky SZU. Od prvého júla sa ním stal Ľubomír Marko, ktorý predtým pôsobil ako primár Oddelenia miniinvazívnej chirurgie a ako prvý na Slovensku zavádzal mnohé minimálne invazívne metodiky.

Podľa Marka je dôležité, aby si chirurgická klinika udržala postavenie lídra slovenskej chirurgie. A to nielen v oblasti klasickej chirurgie, ale hlavne v oblasti miniinvazívnej chirurgie.

„Je dôležité, aby sme vyškolili odborné tímy a naplno rozbehli hepatopankreatobiliárnu chirurgiu, udržali tempo transplantácií a do všetkých oblastí zaviedli minimálne invazívne prístupy,“ vymenoval Marko.

„Ďalej máme snahu zaviesť do praxe moderné perioperačné protokoly pri onkochirurgických pacientoch a hlavne v oblasti kolorektálnej chirurgie. Budeme sa snažiť skrátiť dobu hospitalizácie, zameriame sa aj na ekonomiku, pričom budeme dodržiavať medicínske pravidlá na súčasnej úrovni chirurgie,“ predstavil svoje plány nový prednosta.

Výmeny aj na ďalších troch klinikách

Zmena vedenia nastala aj na Neurochirurgickej klinike SZU, kde bol prednostom od júla menovaný Ján Šulaj. Od augusta má nového prednostu aj II. Očná klinika SZU. V júnovom výberovom konaní, ktoré sa konalo na pôde SZU, uspel Ladislav Jančo.

Poslednou zo zmien na vedúcich pozíciách kliník, je nástup nového prednostu II. Gynekologicko-pôrodníckej klinky SZU. 15. augusta v lekárskom tíme FNsP FDR pribudol Karola Dókuš, ktorý dovtedy pôsobil v Univerzitnej nemocnici v Martine.

Výberové konanie na prednostov vyhlasuje Slovenská zdravotnícka univerzita, kliniky sú jej výučbovými základňami. Výber sa uskutočnil na všetkých klinikách. Na jedenástich sa prednosta nezmenil.

Prednosta je zodpovedný za organizáciu, riadenie a odbornú úroveň výučby a vedeckovýskumnej činnosti v rámci príslušného študijného programu a študijného plánu študijných odborov, ale samozrejme aj za hospodárenie, organizáciu, riadenie a úroveň zdravotnej starostlivosti poskytovanej pacientom na klinike.

Odporúčané články

Banskobystrickú detskú nemocnicu povedie Juraj Gallo Na čele NCZI ostáva Peter Blaškovitš

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Video: Brankár Dúbravka dostal tri góly, v Premier League aj víťazstvá FC Liverpool a Arsenalu Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Foto: Turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X