Súťaž na záchranky bola nespravodlivá, opozičné strany chcú iniciovať poslanecký prieskum

Marek Krajčí, Janka Cigániková
Opoziční poslanci Marek Krajčí (OĽaNO) a Janka Cigániková (SaS). Foto: SITA - koláž WBN

Strana SaS a hnutie OĽaNO chcú iniciovať poslanecký prieskum pre tender na záchranky. Predstavitelia opozičných strán o tom informovali v pondelok na tlačovej konferencii.

Hlasovanie malo byť tajné

„Poslanecký prieskum by sa mal uskutočniť čím skôr, lebo sme si vedomí časového hľadiska,“ uviedla poslankyňa Národnej rady SR Janka Cigániková.

Súťaž bola podľa tieňového ministra zdravotníctva hnutia OĽaNO Mareka Krajčího nespravodlivá a predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) konal protizákonne. Hlasovanie v komisii o zákazke za trištvrte miliardy eur nesmie byť podľa opozície tajné.

„V komisii tendra na prevádzku staníc záchrannej služby boli členovia, o ktorých existujú pochybnosti, presne ako hovorí zákon, o možnej zaujatosti na základe pracovných iných vzťahov s účastníkmi súťaže o licenciu,“ uviedol Marek Krajčí.

Výzva ministerstva zdravotníctva

Tento predpoklad podľa neho potvrdilo aj samotné ministerstvo zdravotníctva tým, že vyzvalo svojich dvoch zamestnancov, aby zvážili možný konflikt záujmov a do tejto komisie nekandidovali.

Opozícia zvolala mimoriadny parlamentný výbor pre zdravotníctvo, na ktorý predvolali ministerku zdravotníctva a predsedu ÚDZS. „Budeme sa zaujímať, podľa akého kľúča predseda úradu pre dohľad vymenoval do komisie osoby,“ dodal Krajčí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana CigánikováMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita