SVLS: Prijatie vyššieho počtu študentov medicíny je iba politický marketing

Nemocnica
Foto: FreeImages.com

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska považuje návrh Vlády SR iba za odvádzanie pozornosti od skutočných problémov slovenských lekárov a ich pacientov

Návrh na prijatie viac študentov medicíny je podľa Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska iba prázdnym politickým marketingom, známkou úplnej nekompetentnosti a nepochopenia problémov slovenského zdravotníctva.

Ako agentúru SITA informovala prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) Monika Palušková, lekári považujú návrh Vlády SR iba za odvádzanie pozornosti od skutočných problémov slovenských lekárov a ich pacientov.

„Vyšší počet študentov problém nedostatku lekárov nevyrieši. Trvale upozorňujeme na nekoncepčnosť v riadení zdravotníctva na Slovensku. Pokiaľ by sme pristúpili na takýto návrh, naďalej by sme za peniaze slovenských daňových poplatníkov vychovávali mladých lekárov pre iné krajiny,“ skonštatovala Palušková.

Lekárov treba stabilizovať inak

„Jediným spôsobom, ako zabezpečiť dostatok lekárov na Slovensku, je ich stabilizácia formou zjednodušenia vstupu do systému a štandardizácia ich pracovných a finančných podmienok,“ tvrdia všeobecní lekári.

Vláda Slovenskej republiky navrhuje riešiť nedostatok lekárov prijatím vyššieho počtu študentov na lekárske fakulty. V polovici júla predseda vlády Peter Pellegrini žiadal, aby lekárske fakulty v Bratislave, Martine a Košiciach dodatočne prijali 185 nových študentov všeobecného lekárstva.

„Zápasíme neustále s nedostatkom personálu. Tak s nedostatkom lekárov, ako aj zdravotných sestier,“ vysvetlil svoje rozhodnutie premiér.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom