Terapia rázovou vlnou pomáha aj pri zápale achillovky a pätovej ostrohe, hovorí fyzioterapeutka

Terapia rázovou vlnou
Terapia rázovou vlnou. Foto: AGEL Clinic

Terapia pomocou tzv. rázovej vlny má v medicíne širšie využitie. Pomáha najmä pacientom s bolesťami a zápalmi. Jej ďalším benefitom je zvýšená produkcia kolagénu a zníženie svalového pnutia.

Terapii sa venuje aj Jana Kuchárová, vedúca fyzioterapeutka z AGEL Clinic na Oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie.

Stimulácia tkaniva znižuje pocit bolesti

Toto terapeutické zariadenie využíva akustické vlny na účely stimulácie lokálnej biologickej odozvy ošetrovaného tkaniva. Vďaka tomuto prístroju sa zníži lokálny pocit bolesti, uvoľní sa sval a zvýši sa mikrocirkulácia krvi, výsledkom čoho je zrýchlenie lokálneho metabolizmu a zlepší sa funkcia nervových vlákien regulujúca výživu a látkovú premenu tkanív,“ vysvetľuje Jana Kuchárová.

Prístroj, ktorý vysiela vlny, pracuje na princípe generovania neinvazívnych rázových vĺn. Podľa fyzioterapeutky pomôže najmä pacientom, ktorí majú ochorenia šliach a úponov či kalcifikáty, takisto pomáha pri bolestiach z preťaženia. Používa sa na riešenie bolesti z preťaženia, ako sú tenisový lakeť, pätová ostroha alebo zápaly Achillovej šľachy,“ dopĺňa.

Hoci ide o bezpečnú liečebnú metódu, nie je ju možné použiť v prípade tehotenstva, zníženej zrážanlivosť krvi a trombózy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Kuchárová
Firmy a inštitúcie AGEL