Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura_diera.jpg
Foto: Pixabay.com
27. 02. 2019 7:39 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Transparency organizuje seminár o hospodárení nemocníc

V poradí druhý seminár pod názvom „Ako hospodári moja nemocnica?“ organizuje Transparency International Slovensko (TIS) 28. marca 2019 v Žiline. Informovala o tom TIS.

„Keďže si myslíme, že prínosné a najviac účinné je zorganizovať toto školenie pre ľudí, ktorí z titulu svojej pozície môžu mať nielen najväčší záujem, ale aj dosah na efektívne hospodárenie tej-ktorej nemocnice, rozhodli sme sa osloviť najmä členov dozorných orgánov nemocníc, ako aj zamestnancov pôsobiacich v odborových organizáciách nemocníc,“ vysvetľuje TIS.

Vítaní sú aj záujemcovia z radov občianskej verejnosti, ktorí by sa chceli priučiť nástrojom kontroly hospodárenia v zdravotníctve.

Hovoriť budú aj o whistleblowingu

Seminár ponúkne expertízu v troch oblastiach: verejné obstarávanie, whistleblowing a etické otázky.

Lektorské skúsenosti v oblasti verejného obstarávania ponúkne Jaroslav Lexa, ktorý sa doposiaľ expertne na rôznych pozíciách venoval verejnému obstarávaniu. O whislteblowingu, čiže o oznamovaní nekalých praktík na pracovisku a ochrane ich oznamovateľov, v kontexte zdravotníctva bude prednášať Ján Ivančík z TIS. Priblíži i novinky, ktoré prináša novela zákona, jej výsledkom bude vznik nového úradu na ochranu oznamovateľov.

Zuzana Grochalová z TIS sa bude interaktívnou formou venovať etickým otázkam. Predstaví východiska známeho behavoriálneho psychológa Dana Arielyho a možnosti aplikovať poznatky z jeho výskumov do každodennosti pre účastníkov.

Doplní ju Nikola Gurgoľová z TIS témou konfliktov záujmov pri spolupráci lekárov a farmaceutického priemyslu.

Seminár je bezplatný, podmienkou je však registrácia vopred. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do 15. marca.

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Bratislava hostí medzinárodný stomatologický kongres

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X