Tri národné ústavy prehĺbili spoluprácu memorandom

Dohoda_ruky.jpg
Foto: Pixabay.com

Spolupráca medzi národnými ústavmi funguje už v súčasnosti. Podpisom memoranda sa zavŕši a otvorí sa priestor pre nové projekty.

Generálni riaditelia Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH), Národného onkologického ústavu (NOÚ) a Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Ladislav Kužela, Tomáš Alscher a Mongi Msolly podpísali v piatok memorandum o spolupráci.

Spolupráca medzi národnými ústavmi funguje už v súčasnosti. Podpisom memoranda sa zavŕši, pričom sa otvorí priestor pre nové projekty.

Pripravujú prechodovú kliniku

Jedným z prvých projektov memoranda o spolupráci medzi národnými ústavmi je aj rozbiehajúci sa projekt tranzientnej kliniky, ktorého cieľom je uľahčiť prechod onkologických pacientov NÚDCH do starostlivosti onkológov NOÚ.

Generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela poznamenal, že intenzívna spolupráca medzi národnými ústavmi nie je len o geografickej blízkosti, ktorá je výhodná rovnako pre pacientov aj zdravotnícky personál, ale predovšetkým o špičkových tímoch odborníkov, ktoré, ak sa spoja, zvýši sa synergický efekt.

„A pacienti týchto zdravotníckych zariadení dostanú tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť, akú im na Slovensku dokážeme zabezpečiť,“ uviedol.

Spolupráca bude rýchlejšia

Podľa generálneho riaditeľa NÚSCH Mongiho Msollyho vďaka memorandu budú môcť odborníci vzájomne rýchlejšie a operatívnejšie kooperovať, čo im umožní lepšie riešiť aj tie najkomplikovanejšie prípady.

„Ak budú naše zdravotnícke zariadenia vzájomne prepojené, budeme schopní našim pacientom ešte rýchlejšie poskytnúť služby a výkony, aké si vyžaduje ich zdravotný stav,“ konštatoval.

Generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher vidí v podpise memoranda národných ústavov v rámci Bratislavy pridanú hodnotu pre pacientov.

„Práve vzájomná spolupráca a prepojenie našich odborných tímov zabezpečia poskytnutie zdravotnej starostlivosti na najvyššej úrovni pre tých pacientov, ktorých zdravotný stav si danú starostlivosť a výkony vyžaduje,“ poukázal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústavNÚDCH Národný ústav detských chorôbNÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb