Trnavská nemocnica uhradila zdravotníkom sľúbené odmeny, vedenie im rozdelilo takmer 480-tisíc eur

FAKULTNA NEMOCNICA V TRNAVE
Nemocnica vo Zvolene funguje na hraniciach svojich možností. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Fakultná nemocnica v Trnave rozdelila takmer 480-tisíc eur na odmeny pre 474 zamestnancov, ktorí pracovali v prvej línii počas prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Výška jednotlivých odmien sa podľa hovorcu nemocnice Mateja Martoviča pohybovala od 142,50 eura do 1 425 eur v hrubom. Priemerná výška vyplatenej odmeny bola 1 034 eur, peniaze dostali zamestnanci už v novembrovej výplate.

„Práca v prvej línii je veľmi náročná a zamestnanci našej nemocnice boli okamžite ochotní pracovať v plnom nasadení. Tieto odmeny im právom patria a chcem im veľmi pekne poďakovať za ich odvedenú a náročnú prácu,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave Daniel Žitňan.

Viac o téme: Koronavírus

Fakultná nemocnica v Trnave dostala financie na odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov za prácu počas prvej vlny ochorenia COVID-19 od ministerstva zdravotníctva.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava bolo podľa Martoviča v prvej línii nasadených takmer 500 zamestnancov, ktorí pracovali v prostredí, kde bolo zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19. Vedenie nemocnice ocenilo ich profesionálny prístup, pretože aj v zložitých podmienkach nastúpili do práce bez ohľadu na riziko ohrozenia seba a svojich rodín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŽitňanMatej Martovič
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v Trnave