Trnavská poliklinika bude fungovať v novom režime, návštevu lekára si treba overiť cez telefón

Doktor, lekár
Foto: ilustračné, Thinkstock

Mestskú polikliniku v Trnave by od pondelka 30. marca mali ľudia navštevovať len po telefonickej dohode so svojím lekárom. Vo vstupnom vestibule bude podľa primátora Petra Bročku pripravený personál, ktorý bude slúžiť ako filter pre neohlásených návštevníkov. Prichádzajúcim zmerajú telesnú teplotu a budú sa pýtať na základné otázky o možnom kontakte s koronavírusom.

Poliklinika bude otvorená len cez pracovné dni od 7:00 do 16:00, vstup bude možný len cez hlavný vchod. Vychádzať z budovy sa bude dať všetkými dverami.

Viac o téme: Koronavírus

Radnica v súvislosti s opatreniami na zamedzenie šírenia koronavírusu pripomína, že osobná návšteva lekára nie je vždy nutná. „Ak potrebujete iba recept, doktorovi zavolajte a ak je to možné využite možnosť elektronického predpisu. Lieky si potom vyzdvihnete priamo v lekárni. Aj v prípade, že máte dohodnutú kontrolu ešte spred doby platnosti preventívnych opatrení, je potrebné lekárovi najprv zavolať a spýtať sa, či naozaj musíte prísť. Aktuálne sa nevykonávajú ani preventívne prehliadky, výnimkou sú tehotné ženy,“ uvádza radnica v informácii o sprísnenom režime fungovania Mestskej polikliniky v Trnave. Dodáva tiež, že pacient sa v priestoroch polikliniky má zdržiavať len nevyhnutne dlhý čas.

Ak by Ústredný krízový štáb SR rozhodol o ďalších opatreniach, režim fungovania mestskej polikliniky bude operatívne upravený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Bročka