Trnavský kraj ponúkne záujemcom očkovanie vo všetkých okresných mestách, vakcínu im pichnú aj v nákupných centrách

COVID 19: Očkovanie ľudí bez domova v Oáze
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč

Trnavský samosprávny kraj ponúkne počas víkendu očkovanie proti COVID-19 opäť vo všetkých siedmich okresných mestách pre registrovaných aj neregistrovaných záujemcov.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako informoval odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja, už v piatok 26. novembra bude v Mestskej športovej hale v Galante a v obchodných domoch Tesco v Trnave a v Piešťanoch k dispozícii jednodávková vakcína Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson pre záujemcov od 18 rokov.

Rôzne druhy vakcín

V sobotu budú očkovať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave na Sibírskej ulici a v Dunajskej Strede na Námestí sv. Štefana. V Dunajskej Strede bude dopoludnia k dispozícii vakcína Comirnati od konzorcia Pfizer/BioNTech a popoludní vakcína Janssen.

V Trnave budú dopoludnia očkovať vakcínou Moderna a popoludní vakcínou od Pfizer/BioNTech. V sobotu sa bude ďalej očkovať v obchodných domoch Tesco v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch a Senici, v Mestskej športovej hale v Galante a v ZUŠ v Skalici, všade jednodávkou vakcínou Janssen.

Záujem mali aj deti

V nedeľu bude otvorené veľkokapacitné očkovacie centrum v Trnave na Sibírskej ulici s vakcínami Janssen a Comirnati.

Počas minulého víkendu bolo v očkovacích miestach Trnavského samosprávneho kraja podaných 7 271 vakcín Comirnati, Moderna a Janssen záujemcom vo veku od 12 rokov. Z toho bolo takmer 3 500 prvých dávok vakcín, 143 druhých a tretiu dávku dostalo 3 660 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonModernaPfizerTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)