Trnavský kraj reaguje na rast počtu nakazených, proti COVID-19 sa bude očkovať vo všetkých okresných mestách

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Trnavský samosprávny kraj ponúkne v sobotu 13. novembra možnosť očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 vo všetkých siedmich okresných mestách.

Prvá, druhá aj tretia dávka vakcíny Pfizer/BioNTech sa bude podávať v dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách, a to v Dunajskej Strede a Trnave.

Jednodávková vakcína od Janssen z portfólia Johnson & Johnson bude dostupná na šiestich dočasných očkovacích miestach.

Lekári sú maximálne vyťažení

„Čísla nakazených sa postupne zvyšujú a nemocniční i ambulantní lekári sú maximálne vyťažení. Aj preto pokračujeme v očkovaní a v sobotu ho ponúkneme vo všetkých okresných mestách Trnavského kraja od Záhoria až po Žitný Ostrov. Pozývam preto všetkých, všetkých ktorí ešte nie sú zaočkovaní, aby prispeli k ukončeniu spoločného boja proti koronavírusu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V Trnave sa bude očkovať v priestoroch SOŠ elektrotechnickej na Sibírskej ulici, v Dunajskej Strede v priestoroch SOŠ rozvoja vidieka na Námestí sv. Štefana.

V Hlohovci, Piešťanoch a Senici bude očkovanie dostupné v obchodných domoch Tesco a v Skalici v ZUŠ na Kráľovskej ulici.

Ľudí prosia o trpezlivosť

Riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucia Šmidovičová poprosila všetkých o trpezlivosť. Pre urýchlenie očkovania je možné priniesť si so sebou správne vyplnené dotazníky a formuláre.

Tí, ktorí sú registrovaní a majú pridelený termín očkovania, budú mať prednosť pred neregistrovanými záujemcami.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jozef ViskupičLucia Šmidovičová
    Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)