Trnavský kraj už očkuje ľudí bez predchádzajúcej registrácie, budú použité všetky druhy vakcín

COVID 19: Očkovanie učiteľov v Bratislave
V Trnavskom kraji začínajú očkovať proti COVID-19 aj ľudí bez predchádzajúcej registrácie. Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

Trnavský samosprávny kraj ponúka vo vybraných veľkokapacitných očkovacích centrách možnosť očkovania proti ochoreniu COVID-19 aj bez predchádzajúcej registrácie.

V Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove platí táto možnosť už v piatok do 18:00 (vakcína Pfizer/BioNTech), v Trnave v Mestskej športovej hale v sobotu ( Pfizer/BioNTech) aj v nedeľu (Moderna) a v Dunajskej Strede v nedeľu ( Pfizer/BioNTech).

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

K dispozícii bude pre takýchto záujemcov spolu 3 650 vakcín. Na očkovanie je potrebný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky.

Očkovanie všetkými vakcínami

Počas víkendu však bude podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej fungovať všetkých päť očkovacích centier, v Skalici a v Strednej zdravotníckej škole v Trnave bude naďalej potrebná predchádzajúca registrácia.

„Budeme očkovať všetkými dostupnými druhmi vakcín, teda Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V a v Trnavskom kraji bude mať premiéru vakcína Janssen z portfólia Johnson & Johnson. Tú budeme podávať v nedeľu 11. júna medzi 8:00 a 18:00 v Strednej zdravotníckej škole v Trnave,“ informovala agentúru SITA Šmidovičová.

Niekoľko veľkokapacitných centier

Trnavská župa otvorila prvé tri veľkokapacitné očkovacie centrá ešte koncom februára v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede, neskôr pribudli ďalšie v Trnave a v Piešťanoch.

Zo začiatku sa v nich očkovalo len vakcínou od AstraZeneca. Od 1. mája začali tieto centrá očkovať aj vakcínou Pfizer/BioNTech, o týždeň neskôr Modernou a od 12. júna sa v Piešťanoch očkuje aj Sputnikom V.

Okrem toho v Trnavskom kraji zabezpečujú očkovanie proti COVID-19 aj nemocnice a polikliniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Šmidovičová
Firmy a inštitúcie AstraZenecaJohnson & JohnsonModernaPfizerSputnik VTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)