TV Markíza za reportáž o lekárovi opäť v problémoch

Kamera.jpg
Pixabay.com

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom utorňajšom zasadnutí pokutu 30-tisíc eur spoločnosti Markíza-Slovakia s programovou službou TV Markíza. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa licenčnej rady Lucia Jelčová.

Rada predtým udelila Markíze povinnosť v dňoch 21., 22. a 23. decembra 2015 odvysielať oznam o porušení zákona ako sankciu v súvislosti s odvysielaním príspevku Zvláštne správanie lekára z 31. marca 2015 v Televíznych novinách. Televízia túto povinnosť ignorovala.

Lekár alkohol nepil

Reportér v inkriminovanej reportáži reagoval na „zvláštne správanie“ lekára. Podozrenia, že je lekár opitý, sa nepotvrdili, alkohol vôbec nepil. Lekár je v dôchodkovom veku a má viacero zdravotných problémov.

Prístup reportéra a samotná reportáž priniesli desiatky podnetov na RVR. Protestovala aj Slovenská lekárska komora, podľa ktorej išlo o „nedôstojnú a neprofesionálnu reportáž so stratou čo i len elementárnej úcty k uvedenému lekárovi, ktorý sa napriek ťažkému zdravotnému stavu aj takto snaží zabezpečiť zdravotnú starostlivosť v danej oblasti.“

Reportáž je stále dostupná vo videoarchíve TV Markíza.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom