Týždeň mozgu potrvá až do nedele

Mozog_elektricky.jpg
Foto: Pixabay.com

Od pondelka až do nedele sa v Bratislave a Košiciach uskutoční séria podujatí zameraných na propagáciu výskumu, klinickej praxe a starostlivosti o pacientov s ochoreniami mozgu.

Na podujatí sa budú aktívne podieľať:

  • Slovenská spoločnosť pre Neurovedy (SSN)
  • Federácia európskych neurovedných spoločností (FENS/Dana Brain Awareness Week)
  • Neuroimunologický ústav SAV (NiU SAV)
  • Centrum MEMORY n.o.
  • Slovenská Alzheimerova spoločnosť
  • Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF)

SSN a NiU v spolupráci s Centrom MEMORY a Slovenskou Alzheimerovou spoločnosťou (SAS) usporiadava v pondelok v priestoroch Centra MEMORY na Mlynarovičovej 21 v Bratislave prednášky so zahraničnou účasťou. Zamerajú sa na demenciu spojenú s normálnym, ale aj chorobným starnutím, napríklad pri Alzheimerovej chorobe.

Cieľom bude posilniť povedomie verejnosti o prevencii pred demenciou, o trénovaní pamäti, o možnosti rehabilitácie pamäti u starších ľudí. Okrem toho sa verejnosť dozvie o výsledkoch inovatívnej liečby pomocou bunkovej terapie.

Podujatia po celom Slovensku

V Košiciach na UVLF sa v dňoch 14. – 15. marca uskutoční stretnutie významných odborníkov zameraných na riešenie neurologických porúch mozgu.

Súčasťou podujatia bude séria prednášok a posterová prezentácia výsledkov prác mladých vedeckých pracovníkov z oblasti neurovied, ktorá potrvá do 17. marca.

Vo všetkých krajoch Slovenska bude mať laická verejnosť možnosť zapojiť sa do zaujímavých diskusií a workshopov, ktoré pripravujú členovia a spolupracovníci  Slovenskej Alzheimerovej spoločnosti a tréneri pamäti.

Aktivity realizované v rámci Týždňa mozgu sú zamerané na všetky vekové kategórie – od detí v materských školách až po kluby seniorov, zariadenia sociálnych služieb či mestské knižnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom