Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mozog_elektricky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
11. 03. 2019 13:48 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Týždeň mozgu potrvá až do nedele

Od pondelka až do nedele sa v Bratislave a Košiciach uskutoční séria podujatí zameraných na propagáciu výskumu, klinickej praxe a starostlivosti o pacientov s ochoreniami mozgu.

Na podujatí sa budú aktívne podieľať:

  • Slovenská spoločnosť pre Neurovedy (SSN)
  • Federácia európskych neurovedných spoločností (FENS/Dana Brain Awareness Week)
  • Neuroimunologický ústav SAV (NiU SAV)
  • Centrum MEMORY n.o.
  • Slovenská Alzheimerova spoločnosť
  • Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF)

SSN a NiU v spolupráci s Centrom MEMORY a Slovenskou Alzheimerovou spoločnosťou (SAS) usporiadava v pondelok v priestoroch Centra MEMORY na Mlynarovičovej 21 v Bratislave prednášky so zahraničnou účasťou. Zamerajú sa na demenciu spojenú s normálnym, ale aj chorobným starnutím, napríklad pri Alzheimerovej chorobe.

Cieľom bude posilniť povedomie verejnosti o prevencii pred demenciou, o trénovaní pamäti, o možnosti rehabilitácie pamäti u starších ľudí. Okrem toho sa verejnosť dozvie o výsledkoch inovatívnej liečby pomocou bunkovej terapie.

Podujatia po celom Slovensku

V Košiciach na UVLF sa v dňoch 14. – 15. marca uskutoční stretnutie významných odborníkov zameraných na riešenie neurologických porúch mozgu.

Súčasťou podujatia bude séria prednášok a posterová prezentácia výsledkov prác mladých vedeckých pracovníkov z oblasti neurovied, ktorá potrvá do 17. marca.

Vo všetkých krajoch Slovenska bude mať laická verejnosť možnosť zapojiť sa do zaujímavých diskusií a workshopov, ktoré pripravujú členovia a spolupracovníci  Slovenskej Alzheimerovej spoločnosti a tréneri pamäti.

Aktivity realizované v rámci Týždňa mozgu sú zamerané na všetky vekové kategórie – od detí v materských školách až po kluby seniorov, zariadenia sociálnych služieb či mestské knižnice.

Odporúčané články

Biologická liečba je používaná pri ťažkých ochoreniach, ale väčšina Slovákov ju nepozná Alzheimerova choroba by sa mohla liečiť iným spôsobom, vedci prišli s novým zistením o cievach

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu Foto: Žene hrozí rok za mrežami, v obchodnom dome našla peňaženku a nechala si ju Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X