Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Počítač
Foto: Thinkstock.com
27. 08. 2018 13:37 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

ÚDZS plánuje obstarať nový IT systém

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky 1 392 000 eur bez dane z pridanej hodnoty

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) chce kúpiť systém pre elektronickú výmenu informácií v oblasti sociálneho zabezpečenia EESSI.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky 1 392 000 eur bez dane z pridanej hodnoty.

Súčasťou zákazky bude vývoj, inštalácia, integrácia a konfigurácia systému pre elektronickú výmenu údajov v rámci sociálneho zabezpečenia EESSI. Systém má obsahovať 3 moduly (NG, NA, NAS) v troch prostrediach a má byť navrhnutý ako cloud ready.

Tri moduly

Prvý modul – Národná brána (NG) zabezpečí transformáciu správ od kompetentných národných inštitúcií, ktoré budú s NG komunikovať v národnom formáte, do medzinárodného formátu a odošlú túto správu bezpečným spôsobom prostredníctvom siete Govnet do prístupového bodu a ďalej do príslušnej inštitúcie v inom členskom štáte a opačne.

Modul Národná aplikácia (NA) má zabezpečiť vstup, spracovanie a výstup informácií od užívateľov, ktoré sú zadané prostredníctvom grafického rozhrania.

Tretí modul – Národné aplikačné služby (NAS) má byť súčasťou NG a zabezpečí podporné funkcionality, ktoré zabezpečia prevádzku aplikačnej a komunikačnej vrstvy.

Zákazka sa nebude deliť na časti a bude trvať 24 mesiacov. Podľa dostupných informácií v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie žiadostí o účasť do 27. septembra 2018.

Odporúčané články

Národný ústav detských chorôb v Bratislave chce kúpiť lieky za vyše 12 miliónov eur V Bratislave a banskobystrickom regióne pribudlo 18 nových sanitiek

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Súd rozhodol o Rybaničovi, ktorý nazrel do účtov exministra Kaliňáka Video: Kličko a jeho rodina sa ocitli v ohrození života, v strojovni jachty vypukol požiar Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Foto: Pellegriniho vítali v Stropkove chlebom a soľou, vláda odklepla okresu milióny eur Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner Video: Za dva dni prišlo na cestách o život desať ľudí, polícia sprísni kontroly (aktualizované) Foto: Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla so Stoltenbergom a Junckerom, prijal ju aj kráľ Filip (aktualizované)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X