Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Udzs
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: vZdravotnictve.sk
9. 10. 2018 12:13 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ÚDZS predpokladá v budúcom roku príjmy vo výške 52 mil. eur

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) predpokladá v budúcom roku príjmy vo výške 52 mil. eur.

Vyplýva to z návrhu rozpočtu ÚDZS na roky 2019 až 2021, o ktorom bude 10. októbra rokovať vláda. Na schválenie ho úrad predloží aj Národnej rade SR.

Vyššie príjmy vďaka zdravotným poisťovniam

Celkové príjmy úradu budú v porovnaní s rokom 2018 vyššie asi o 3,9 mil. eur. Príjmy sa zvýšia vplyvom predpokladaného medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní o 966 568 eur a medziročného nárastu rozpočtovaného zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 2 904 650 eur.

Rozpočet príjmov úradu tvoria nedaňové príjmy (príjmy z činnosti úradu, úroky a iné nedaňové príjmy úradu) a transfery (povinné príspevky od zdravotných poisťovní na činnosť úradu).

Bežných výdavkov je najviac

ÚDZS predpokladá výdavky vo výške asi 21,5 mil. eur. S medziročným rozpočtovaným nárastom o 943 tisíc eur. Asi 87 % výdavkov tvoria bežné výdavky na mzdy, tovary, služby a bežné transfery. Bežné výdavky v návrhu rozpočtu majú nárast o 833 tisíc eur, t. j. o 4,67 % oproti rozpočtu na rok 2018.

Kapitálové výdavky majú byť v roku 2019 v sume 2,63 mil. eur. Budú určené na zaplatenie softvéru a licencií súvisiacich s činnosťami pre národný zdravotnícky informačný systém a ďalšími činnosťami úradu.

Časť výdavkov sa využije na vybavenie pracovísk a laboratórií súdneho lekárstva a patologickej anatómie. Úrad nakúpi výpočtovú techniku, obnoví zastaralý vozový park, zmodernizuje softvéry na zapojenie sa do elektronického zdravotníctva.

Časť výdavkov bude určená na vývoj, inštaláciu a nastavenie systému pre elektronickú výmenu údajov v rámci sociálneho zabezpečenia.

Odporúčané články

Zdravotníctvo vlani zhoršilo hospodárenie verejnej správy o 145 mil. eur VšZP predložila Asociácii nemocníc Slovenska návrh zmlúv pre financovanie v ďalšom štvrťroku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Sagan má pred majstrovstvami sveta silného vyzývateľa, Lucenko si po Arctic Race of Norway verí Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Foto: Motocyklista nezvládol zákrutu a vyletel z cesty, polícia hľadá svedkov nehody Minimálna mzda nedokáže pokryť každodenné potreby, odborári podporujú zvýšenie nad hranicu 600 eur

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X