Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unb petržalka
Foto: vZdravotnictve.sk
27. 05. 2019 6:07 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

UNB plánuje vytvoriť parkovacie miesta na Antolskej

Celkové predpokladané náklady stavby sú vo výške 1,4 mil. eur. Kapacita by mala narásť na 510 parkovacích miest.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) chce vytvoriť parkovacie miesta na Antolskej ulici pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý nemocnica predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Celkové predpokladané náklady stavby sú vo výške 1,4 mil. eur.

Nemocnica chce postaviť novú parkovaciu plochu pre 199 vozidiel. Kapacita parkovacích miest sa tak zvýši z pôvodných 311 na plánovaných 510.

„Realizácia navrhovanej činnosti v danej lokalite je potrebná z dôvodu nedostatočnej kapacity statickej dopravy pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava umiestnenú na Antolskej ulici. Navrhované parkovacie miesta v areáli nemocnice budú slúžiť pre parkovanie osobných vozidiel zamestnancov a návštevníkov lokality,“ píše sa v zámere.

Doplnenie parkovacích stojísk v areáli nemocnice tak prispeje k zníženiu deficitu parkovacích miest pre potreby nemocnice so zabezpečením organizovaného riešenia dopravy.

Začiatok stavby je naplánovaný ešte v tomto roku. Predpokladaný začiatok prevádzky nových parkovacích miest je v roku 2020.

Odporúčané články

Univerzitná nemocnica Bratislava plánuje vytvoriť takmer 450 nových parkovacích miest Sľubovaných parkovacích miest pri trnavskej poliklinike sa vodiči zatiaľ nedočkali

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Beňová nazvala von der Leyen najkvalitnejšou kandidátkou, Jurzyca mal k jej prejavu výhrady Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Na stavbu stožiara pred parlamentom môžu prispieť aj Slováci, niektorí údajne prejavili záujem Danko vyzýva veľvyslancov, aby svojou účasťou podporili aj pochod Hrdí na rodinu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X