UNB plánuje vytvoriť parkovacie miesta na Antolskej

Unb petržalka
Foto: vZdravotnictve.sk
Celkové predpokladané náklady stavby sú vo výške 1,4 mil. eur. Kapacita by mala narásť na 510 parkovacích miest.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) chce vytvoriť parkovacie miesta na Antolskej ulici pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý nemocnica predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Celkové predpokladané náklady stavby sú vo výške 1,4 mil. eur.

Nemocnica chce postaviť novú parkovaciu plochu pre 199 vozidiel. Kapacita parkovacích miest sa tak zvýši z pôvodných 311 na plánovaných 510.

„Realizácia navrhovanej činnosti v danej lokalite je potrebná z dôvodu nedostatočnej kapacity statickej dopravy pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava umiestnenú na Antolskej ulici. Navrhované parkovacie miesta v areáli nemocnice budú slúžiť pre parkovanie osobných vozidiel zamestnancov a návštevníkov lokality,“ píše sa v zámere.

Doplnenie parkovacích stojísk v areáli nemocnice tak prispeje k zníženiu deficitu parkovacích miest pre potreby nemocnice so zabezpečením organizovaného riešenia dopravy.

Začiatok stavby je naplánovaný ešte v tomto roku. Predpokladaný začiatok prevádzky nových parkovacích miest je v roku 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom