UNB plánuje zamestnať v priebehu troch týždňov dvadsať Ukrajincov

Ukrajina.jpg
Foto: FreeImages.com
Začiatkom tohto roka UNB v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR spustili pilotný projekt náboru pomocného personálu na Ukrajine.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) plánuje zamestnať v priebehu troch týždňov dvadsať pracovníkov. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, cieľom je doplniť pomocných zdravotníckych pracovníkov z Ukrajiny.

Tí majú zdravotnícke vzdelanie, pracovné skúsenosti v oblasti zdravotníctva a úspešne absolvovali pracovný pohovor s odborníkmi z UNB.

“Pokiaľ prejavia záujem, tak my im vytvoríme podmienky na to, aby urobili jazykovú skúšku, rovnako aby si nostrifikovali vzdelanie,” povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Začiatkom roka 2019 UNB v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR spustili pilotný projekt náboru pomocného personálu na Ukrajine.

Nemocnica Kramáre
Nemocnica Kramáre vZdravotnictve.sk

Čaká sa na rozhodnutie cudzineckej polície

„Vnímame aj situáciu v zdravotníctve, kde je nedostatok sestier a pomocného personálu problémom na Slovensku, ktorý sa postupnými krokmi v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva snažíme riešiť,“ konštatovala Kliská.

Práca cudzincov na Slovensku podľa Kliskej zahŕňa určité náležitosti, ktoré musia byť splnené. Presný postup určuje legislatíva. Žiadosti po splnení stanovených podmienok a doplnení žiadaných náležitostí schvaľuje cudzinecká polícia.

“Aktuálne sú z našej strany splnené všetky požiadavky a čakáme na rozhodnutie cudzineckej polície,” vysvetlila hovorkyňa.

Ďalšie projekty v Srbsku a Rumunsku

“Mnohí z vybraných uchádzačov ovládajú slovenský jazyk na začiatočníckej úrovni a sú jazykovo zdatní. Na mnohých klinikách a oddeleniach UNB pracujú sestry, ktoré majú skúsenosti so zaškoľovaním zdravotníckeho personálu. Dokážu byť nápomocné v adaptovaní sa cudzincov v pracovnom prostredí našej nemocnice,“ informovala hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, do budúcna plánujú takýto projekt realizovať tiež v Srbsku a v Rumunsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava