Union bude finančne odmeňovať vyťažených všeobecných lekárov a gynekológov

lekár

Union zdravotná poisťovňa bude od 1. januára 2020 finančne odmeňovať všeobecných lekárov a gynekológov pri väčšej vyťaženosti. Agentúru SITA o tom informoval hovorca poisťovne Matej Neumann.

Zavádzame u všeobecných lekárov pre dospelých aj pre deti a dorast a gynekológov nový ukazovateľ – dostupnosť,“ uviedol Neumann.

Cieľom tohto ukazovateľa bude podľa neho tiež motivovať všeobecných lekárov, aby sa integrovali do väčších kapitačných celkov. Tým pádom si budú vedieť rozložiť úlohy a dosahovať výhody z rozsahu.

Sledujú aj kompletnosť preventívnych prehliadok

Ako uviedol Neumann, Union od roku 2010 u ambulantných lekárov vyhodnocuje a odmeňuje ukazovatele kvality a efektivity v súvislosti s racionálnou preskripciou, prevenciou rizík farmakoterapie, návštevami lekárov, prístrojovým vybavením, prevenciou a využívaní elektronických služieb.

Naši poistenci si môžu už niekoľko rokov pozrieť hodnotenie lekárov na našej webovej stránke,“ konštatoval hovorca poisťovne.

Union tiež pri prevencii vyhodnocuje kompletnosť realizovania preventívnej prehliadky. „V spolupráci s lekármi dosahujeme každoročne zlepšovanie účasti poistencov na preventívnych prehliadkach. Týmto sledujeme to, aby náš poistenec mal dostupné všetko, na čo má nárok,“ uviedol Neumann.

Každý ambulantný lekár je podľa poisťovne dvakrát ročne informovaný o výsledkoch jeho hodnotenia v porovnaní s poskytovateľmi rovnakej odbornosti. Lekári si tak podľa poisťovne môžu vyhodnotiť aj to, či majú pacientov s náročnejšími alebo menej náročnejšími diagnózami ako ich kolegovia.

Zároveň lekári, ktorí splnia sledované ukazovatele, sú dvakrát ročne odmenení bonusmi k základným platbám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union zdravotná poisťovňa