Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union_nova.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Union
11. 09. 2018 11:38 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Union navýši úhrady ambulantným poskytovateľom

V každom segmente sa navýšia úhrady minimálne o 10 %, v niektorých prípadoch až o 15 %

Union zdravotná poisťovňa a Združenie ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa dohodli na navýšení úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

„V každom segmente dôjde k navýšeniu úhrad minimálne na úrovni 10 %, v niektorých prípadoch až 15 %,“ spresnil predseda Správnej rady ZAP Miroslav Kotek.

Podľa neho bola ponuka poisťovne akceptovateľná. „Veríme, že v ďalšom období budeme pokračovať v trende ďalšieho navyšovania a prerozdeľovania prostriedkov do ambulantného sektora, ktorého stav je v danom období doslova alarmujúci,“ dodal.

Úhrady majú motivovať lekárov

Dohoda prináša nový systém odmeňovania za plnenie ukazovateľov efektivity a kvality, ktoré súvisia s racionálnou preskripciou, návštevami lekárov, prístrojovým vybavením ambulancií, ako aj prevenciou, píše sa v správe.

„Som presvedčená, že dnešná dohoda so zástupcami ambulantných lekárov prinesie pre poistencov Union zdravotnej poisťovne ešte väčšiu kvalitu, ako aj dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Chceme, aby naši poistenci mali dostupné úplne všetko, na čo majú nárok, k čomu lekárov bude motivovať práve podpísaná dohoda,“ povedala členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Od 1. októbra poisťovňa rozšíri spektrum výkonov preplácaných nad rámec kapitácie u všeobecných lekárov pre deti a dospelých, ako aj u gynekológov. Rozširujú sa tým kompetencie primárneho sektora. Nová dohoda medzi poisťovňou a ZAP pokrýva aj rok 2019.

Odporúčané články

Ministerstvo nevyvodí personálnu zodpovednosť pre problém s Medirexom Medirex a VšZP sa dohodli. Zatiaľ

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X