Union navýši úhrady ambulantným poskytovateľom

Union_nova.jpg
Foto: Union

V každom segmente sa navýšia úhrady minimálne o 10 %, v niektorých prípadoch až o 15 %

Union zdravotná poisťovňa a Združenie ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa dohodli na navýšení úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

„V každom segmente dôjde k navýšeniu úhrad minimálne na úrovni 10 %, v niektorých prípadoch až 15 %,“ spresnil predseda Správnej rady ZAP Miroslav Kotek.

Podľa neho bola ponuka poisťovne akceptovateľná. „Veríme, že v ďalšom období budeme pokračovať v trende ďalšieho navyšovania a prerozdeľovania prostriedkov do ambulantného sektora, ktorého stav je v danom období doslova alarmujúci,“ dodal.

Úhrady majú motivovať lekárov

Dohoda prináša nový systém odmeňovania za plnenie ukazovateľov efektivity a kvality, ktoré súvisia s racionálnou preskripciou, návštevami lekárov, prístrojovým vybavením ambulancií, ako aj prevenciou, píše sa v správe.

„Som presvedčená, že dnešná dohoda so zástupcami ambulantných lekárov prinesie pre poistencov Union zdravotnej poisťovne ešte väčšiu kvalitu, ako aj dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Chceme, aby naši poistenci mali dostupné úplne všetko, na čo majú nárok, k čomu lekárov bude motivovať práve podpísaná dohoda,“ povedala členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Od 1. októbra poisťovňa rozšíri spektrum výkonov preplácaných nad rámec kapitácie u všeobecných lekárov pre deti a dospelých, ako aj u gynekológov. Rozširujú sa tým kompetencie primárneho sektora. Nová dohoda medzi poisťovňou a ZAP pokrýva aj rok 2019.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union poisťovňaZAP Zväz automobilového priemyslu SR